Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Neporovnateľný a nezastaviteľný: Ikona pripravená pre 21. storočie.

 • Účelný dizajn, vzrušujúce prevedenie: Inteligencia a charakter s okamžite rozpoznateľnou siluetou, ktorá obsahuje jedinečné prvky modelu Defender vrátane krátkeho predného a zadného previsu
 • Expert svetovej triedy pre terén aj cesty: Jeho schopnosť zvládnuť každý terén je nespochybniteľná, poradí si s akýmkoľvek povrchom pri zachovaní maximálneho pohodlia, ktoré garantuje, že dlhé cesty sú zvládané s ľahkosťou
 • Vyzerá húževnato, je húževnatý: Odolná nová architektúra D7x je navrhnutá tak, aby zvládla náročný Extreme Event Test, ktorý ide ďaleko nad rámec bežných štandardov pre SUV a osobné automobily
 • Technológia 21. storočia: Prináša nový infotainment systém Pivi Pro s intuitívnejším rozhraním, zatiaľ čo bezdrôtové aktualizácie poskytujú najnovší softvér kedykoľvek a kdekoľvek na svete.
 • Spoznajte rodinu: Defender 110, ktorý je k dispozícii s 5 + 2 miestami v štyroch samostatných balíkoch príslušenstva (Explorer, Adventure, Country a Urban) a so 170 individuálnymi prvkami príslušenstva, doplní menší Defender 90 a univerzálne a odolné komerčné modely.
 • Efektivitu má v srdci: Defender predstavuje elektrifikované hnacie ústrojenstvo s pokročilými možnosťami mild-hybridného a plug-in elektrického vozidla, ako aj výkonné a efektívne benzínové a naftové motory.
 • Moderný interiér: Funkčný, odolný a flexibilný interiér je jedinečný vďaka exponovaným konštrukčným prvkom a sklápaciemu strednému sedadlu vpredu – ideálne pre zdieľanie dobrodružstiev s rodinou.
 • Inteligentné terénne technológie: Priekopnícka technológia značky Land Rover – Terrain Response 2 je vylepšená o nový program Wade (brodenie), zatiaľ čo Configurable Terrain Response umožňuje vodičovi presnejšie prispôsobiť nastavenie
 • Pripravený na expedíciu: Kombinácia maximálneho užitočného zaťaženia až 900 kg, statického zaťaženia strechy až 300 kg, ťažnej kapacity 3 720 kg * a hĺbky brodenia až 900 mm robia z nového modelu Defender dokonalý automobil s pohonom 4×4 pre akékoľvek dobrodružstvá.
 • Schopný veľkých vecí: Defender má vnútornú silu potrebnú na uskutočnenie veľkých vecí. Šampión tých, ktorí majú odvahu poskytnúť pomoc tam, kde sa ostatní neodvážia, alebo nemôžu ísť
 • Globálni partneri: Land Rover bude pokračovať v dlhodobom humanitárnom partnerstve s Medzinárodnou federáciou spoločností Červeného kríža a Červeného polmesiaca (IFRC), ktorá bude sústredená okolo modelu Defender
 • Vyberte si svoj model: Defender 90 commercial bude stáť vo Veľkej Británii od 35 000 GBP (plus DPH), Defender 90 bodystyle má orientačnú cenu 40 000 GBP a cena modelu Defender 110 sa začína od 45 240 GBP. Nakonfigurujte si svoj Defender na stránke www.landrover.com/Defender

Toto je nový Land Rover Defender. Je ikonou, ktorá je aktualizovaná pre 21. storočie: inteligentný, schopný a bezpečný pre celú rodinu, v kategórii, ktorú si sám vytvoril.

New Defender je postavený pre dobrodružné srdcia a zvedavé mysle, pre tých, ktorí poznajú hodnotu komunity a snažia sa zmeniť svet.

Nezameniteľná silueta je povedomá, ale zároveň nová. Vyzerá húževnato a je húževnatá, ale má účelný dizajn a vzrušujúce prevedenie.  Defender má kultové meno, tvar a schopnosti a môže byť prispôsobený tak, aby svojim majiteľom umožnil maximálne si vychutnať ich vlastný svet.

Počas siedmich desaťročí priekopníckych inovácií si automobily značky Land Rover získali jedinečné miesto v srdciach prieskumníkov, humanitárnych agentúr a dobrodružných rodín po celom svete. Nový Defender overený v najdrsnejších prostrediach na Zemi zostáva verný tejto tradícii.

Nový Defender je súčasťou dynastie Land Rover, v ktorej dopĺňa jedinečný luxus a kultivovanosť rodiny Range Rover a vysoko schopné a všestranné SUV modelu Discovery. Defender 110 je len prvým z rodiny najschopnejších a najodolnejších áut s pohonom 4×4 na svete. Rýchlo ho bude nasledovať model Defender 90 s krátkym rázvorom kolies a v roku 2020 sa k sérii pripojí niekoľko praktických úžitkových modelov.

Inšpirovaný vášňou a úctou k pôvodnému modelu, nový Defender poskytuje taký rozsah schopností a pokročilých technológií pre všetky terény, ktoré zásadne menia a nanovo definujú dobrodružstvo pre 21. storočie, pričom zostáva verný priekopníckemu duchu, ktorý je charakteristickou črtou značky Land Rover už 71 rokov.

Dizajn nabitý emóciou

Vďaka výraznej siluete je nový Defender okamžite rozpoznateľný. Veľmi krátke predné a zadné previsy poskytujú vynikajúci predný a zadný nájazdový uhol. Dizajnéri značky Land Rover nanovo definovali známe ochranné známky modelu Defender pre 21. storočie, čím dávali novému vozidlu s pohonom 4×4 účelný vzpriamený postoj a strešné okno Alpine, pričom zachovali zadné dvere s bočným zavesením a zvonku namontované rezervné koleso, vďaka ktorému je originál tak ľahko identifikovateľný.

Gerry McGovern, hlavný dizajnér, Land Rover, uviedol: „Nový Defender rešpektuje svoju minulosť, ale nie je ňou zviazaný. Toto je nový Defender pre novú dobu. Jeho jedinečná osobnosť je zvýraznená výraznou siluetou a optimálnymi proporciami, ktoré z neho robia objekt túžby aj nositeľa skutočných schopností – vizuálne presvedčivý model s pohonom 4×4, ktorý predvádza svoj dizajn a technickú integritu s nekompromisným odhodlaním. “

Interiér si zachoval asketickú osobnosť  pôvodného modelu Defender odhalením konštrukčných prvkov a uchytení, ktoré zvyčajne zostávajú skryté, s dôrazom na jednoduchosť a praktickosť. Medzi inovatívne prvky patrí radiaca páka upevnená na palubnú dosku., vďaka čomu vznikol priestor pre voliteľné sklápateľné stredné predné sedadlo, ktoré poskytuje trojsedadlové sedenie vpredu aké mali prvé modely značky Land Rover.

Výsledkom je, že Defender 110 ponúka tri konfigurácie sedenia: päťmiestnu, šesťmiestnu, alebo 5 + 2. Objem úložného priestoru za druhým radom sedadiel dosahuje 1 075 litrov, po ich sklopení až 3 380 litrov. Defender 90 bude schopný poskytnúť miesto šestim pasažierom vo vozidle dĺžky kompaktného rodinného hatchbacku.

Medzi užívateľsky priateľské funkcie patria praktické dotykové ovládacie prvky a pokročilé technologické inovácie. Odolná pogumovaná podlaha sa ľahko zbaví stôp  každodenných dobrodružstiev aj jedinečných  expedícií – stačí kefa alebo handra a interiér je zase čistý. Voliteľná sklopná textilná strecha poskytuje zážitok otvoreného interiéru a umožňuje cestujúcim v druhom rade sedadiel modelu Defender 110, aby sa po zaparkovaní mohli postaviť a zažiť safari naplno**.

Definícia odolnosti

Nová účelovo navrhnutá architektúra D7x (pre extrémne použitie) značky Land Rover je na 95 percent nová a založená na ľahkej hliníkovej samonosnej konštrukcii, ktorá vytvára najpevnejšiu štruktúru karosérie, akú kedy Land Rover vyrobil. Je trikrát tuhšia ako tradičné konštrukcie karosérie na ráme a poskytuje dokonalé základy pre úplne nezávislé zavesenie kolies so vzduchovými, alebo vinutými pružinami a podporuje najnovšie elektrifikované hnacie jednotky.

Nový Defender prešiel viac ako 62 000 technickými testami, pričom architektúra podvozku a karosérie boli navrhnuté tak, aby zvládli Extreme Event Test vyvinutý značkou Land Rover, ktorý spočíva v sérii opakovaných nárazov rovnakej sily a ide nad rámec bežného štandardu pre SUV a osobné automobily.

Počas testovania vývoja prešli prototypové modely viac ako 1,2 milióna kilometrov v niektorých z najdrsnejších prostredí na Zemi, od 50 °C horúčavy púšte a -40 °C v Arktíde až do výšok 3 000 metrov nad morom v Skalistých horách Colorada.

Expert svetovej triedy v teréne aj na cestách

V novom modeli Defender debutuje konfigurovateľná funkcia Terrain Response, ktorá umožňuje skúseným cestovateľom v náročnom teréne doladiť individuálne nastavenia vozidla tak, aby sa dokonale prispôsobilo podmienkam, zatiaľ čo neskúsení vodiči môžu pomocou inteligentnej funkcie “Auto” (automatické nastavenie) nechať system, aby sám zistil najvhodnejšie nastavenia vozidla pre terén.

Nová architektúra karosérie poskytuje svetlú výšku 291 mm a terénnu geometriu svetovej triedy, ktorá poskytuje modelu Defender 110 predný nájazdový uhol 38 stupňov, prejazdový uhol 28 stupňov a zadný nájazdový uhol 40 stupňov. Jeho maximálna hĺbka brodenia 900 mm je podporovaná novým programom Wade (brod) v systéme Terrain Response 2, ktorý dáva vodičom istotu, že môžu s úplnou dôverou prebrodiť aj hlbokú vodu.

Na suchej zemi pokročilá technológia Land Rover ClearSight Ground View pomáha vodičom naplno využiť dobyvateľské možnosti modelu Defender tým, že na centrálnom dotykovom displeji zobrazuje oblasť priamo pred prednými kolesami, ktorá je zvyčajne vodičovi skrytá kapotou motora.

Výsledkom je, že nový Defender nanovo definuje rozsah schopností a zvyšuje štandardy pre odolnosť v teréne aj pre pohodlie na ceste. Preplnené ulice mesta zvláda rovnako prirodzene, ako výstup na hory, prejazd púšte a odolávanie mrazivým teplotám. Jeho starostlivo vyladené ovládanie prináša obohacujúcu jazdu aj prvotriedne pohodlie pri dlhých cestách vo všetkých terénoch.

Výkon a účinnosť ª

Výber moderných benzínových a čistejších dieselových motorov zabezpečuje, že nový Defender má výkon, kontrolu a účinnosť v akomkoľvek prostredí. Pohonná jednotka Plug-in Hybrid Electric Vehicle (PHEV) doplní radu budúci rok a poskytne tak vyhliadku na tichý pokrok založený na čisto elektrickom pohone.

Pri uvedení na trh obsahuje benzínová zostava štvorvalec P300 a výkonný šesťvalec P400, ktoré využívajú efektívnu technológiu Mild Hybrid Electric Vehicle. Alternatívne si môžu zákazníci vybrať z dvoch štvorvalcových dieselových motorov – D200 a silný D240 – obidva ponúkajú spotrebu paliva len 37,2mpg (7,6 l / 100 km) a emisie CO2 v objeme 199g / km (ekvivalent NEDC).

Sanhu o efektivitu podporujú inovatívne technické riešenia vrátane plochého podvozku inšpirovaného monopostami Formule 1, ktorý optimalizuje aerodynamické parametre celého modelového radu.

Technológia 21. storočia b

Nový Defender je rovnako technologicky vyspelý ako odolný. Ako vôbec prvý model spoločnosti Jaguar Land Rover tiež uvádza nový infotainment systém Pivi Pro. Dotykový displej novej generácie je intuitívnejší a užívateľsky priateľskejší, vyžaduje menej vstupov na vykonávanie často používaných funkcií, pričom jeho dizajn zaručuje, že je stale zapnutý a vďaka tomu dokáže takmer okamžite reagovať.

Nový Defender navyše posúva na novú úroveň aj technológiu Software-Over-The-Air (SOTA).  Až 14 samostatných modulov dokáže prijímať vzdialené aktualizácie. Sťahovanie dát prebieha v čase, kedy zákazníci spia, či už doma, alebo v odľahlých lokalitách. Vďaka tomu sa bude nový Defender neustále sám vylepšovať rovnakým tempom, ako budú elektronické aktualizácie prúdiť do vozidla – bez zbytočného odkladu a bez nutnosti navštíviť predajcu značky Land Rover.

Nick Rogers, výkonný riaditeľ pre produktové inžinierstvo, Jaguar Land Rover, povedal:

“V plnom rozsahu sme zachovali ohromujúce schopnosti modelu Defender a jeho minimalistický, funkčný interiér v snahe nanovo vynájsť túto ikonu pre 21. storočie. Nový Defender nám dáva licenciu robiť veci inak, posúvať hranice a robiť nemysliteľné bez toho, aby sa stratil charakter a autentickosť originálu. Od začiatku sme boli absolútne posadnutí funkčnosťou, ktorá je ukrytá pod povrchom, od výberu najvhodnejších materiálov až po najmodernejšiu konektivitu. Výsledkom je nielen najschopnejší Land Rover, aký bol kedy vyrobený, ale tiež skutočne pohodlné a moderné vozidlo, jazdu ktorým budú ľudia milovať.“

Prispôsobený pre váš svet

Nový model Defender bude k dispozícii v prevedení karosérií 90 a 110, s až šiestimi sedadlami v modeli Defender 90 a možnosťou piatich, šiestich alebo 5 + 2 sedadiel v modeli Defender 110. Modelový rad zahŕňa výbavy, S, SE, HSE, First Edition a špičkový model Defender X. Vďaka štyrom balíkom príslušenstva si zákazníci budú môcť prispôsobiť svoje vozidlo viac, ako ktorýkoľvek z predchádzajúcich modelov Land Rover. Každý s balíkov Explorer, Adventure, Country a Urban dodáva modelu Defender osobitý charakter so špeciálne vybranou škálou vylepšení. Exkluzívny model First Edition sa vyznačuje jedinečnou špecifikáciou a bude k dispozícii počas prvého roku výroby.

Zákazníci sa dokonca budú môcť rozhodnúť pre nový saténový ochranný film, aby ešte viac predĺžili trvanlivosť vonkajšieho laku. Trvalo udržateľná a úplne recyklovateľná ochranná vrstva, ktorá neobsahuje rozpúšťadlá, pomáha chrániť pred všetkým, od škrabancov na parkoviskách až po poškodenia spôsobené okolitou vegetáciou. Tento film bude k dispozícii ako voliteľné príslušenstvo s farbami Indus Silver, Gondwana Stone a Pangea Green a poskytne jedinečnú a modernú povrchovú úpravu chrániacu lak nového modelu Defender.

Okrem štyroch balíkov príslušenstva má nový Defender k dispozícii historicky najširší výber jednotlivých prvkov  príslušenstva pre nový Land Rover. V ponuke je všetko, od diaľkovo ovládaného elektrického navijaka, strešného stanu a nafukovacej nepremokavej markízy, až po konvenčnejšie systémy ťažných zariadení a strešné nosiče.

Felix Bräutigam, obchodný riaditeľ, Jaguar Land Rover, uviedol: „Nový Defender bude k dispozícii na 128 globálnych trhoch a spĺňa alebo prekračuje najprísnejšie požiadavky na emisie a bezpečnosť na svete. Náš nový model s pohonom 4×4 bol vyvinutý pre dobrodružné srdcia a zvedavé mysle s použitím pokrokovej technológie, ktorá je zdrojom húževnatosti a charakteru, aké nájdete iba v modeli Defender. “

Intuitívny online konfigurátor umožňuje zákazníkom prispôsobiť si Defender rýchlo a ľahko. Ak si chcete nakonfigurovať vašu vlastnú perfektnú špecifikáciu, prejdite na stránku: www.landrover.com/Defender

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Značky: