Prehliadač Chrome dostane výkonný nástroj na snímanie obrazovky a zdieľanie

0

Praktická funkcia, ktorá uľahčí vytváranie snímok obrazovky priamo z ponuky prehliadača.

Google pracuje na pridaní novej možnosti snímania obrazovky a zdieľania v prehliadači Chrome. Záznam obrazovky je užitočná funkcia v každej aplikácii, ale pokiaľ ide o webový prehliadač, zdieľanie informácií týmto spôsobom prináša viacero výhod.

Príspevok na Chromium Gerrit informuje, že Google má naplánované veľmi praktické riešenie tejto funkcie. V súčasnosti pracuje na zázname obrazovky, ktorý je integrovaný priamo do prehliadača Chrome vo Windows.

Zmena je plánovaná ako súčasť snahy centralizovať rôzne možnosti zdieľania, ktoré sú v súčasnosti rozptýlené vo viacerých ponukách. Ak nájdete online niečo zaujímavé, čo by ste chceli s niekým zdieľať, nemusíte k tomuto účelu používať ďalšie externé aplikácie.

Okrem toho, že nový nástroj v prehliadači Chrome umožní nasnímanie viditeľnej časti stránky, je pravdepodobné, že bude obsahovať aj možnosť poskytnúť výber konkrétnej časti stránky. Funkciami by sa mohol priblížiť doplnku Easy screenshot z prehliadača Firefox.

V súčasnosti nevieme, kedy by sa táto nová funkcia mohla v prehliadači Chrome objaviť.

Zdroj: TechRadar

Prečítajte si aj:

Microsoft pripravuje nový Windows 10 21H2

Značky:

O autorovi

Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web. Zaujímam sa o smartfóny, aplikácie, gadgety, nositeľnú elektroniku a technologické vízie. Medzi moje najobľúbenejšie voľnočasové aktivity patrí šport, hudba a moje štyri dcéry.

Pridaj komentár