Prehliadač Microsoft Edge bez podpory Silverlight

0

Náhrada za Microsoft Explorer nebude mať len inovované jadro a dizajn ale aj politiku pluginov.

Po rokoch, kedy sa prehliadač len plátal (tak ako ostatné) je tu nový, s názvom Edge. Ten ako jeden z najvýznamnejších prvkov prináša vynechanie podpory ActiveX, ktorou bol práve Internet Explorer špecifický.

sl_nowat

Neznamená to však koniec pôvodného prehliadača. Z dôvodu kompatibility ho stále v novom systéme budete môcť používať. No Microsoft sa bude postupne snažiť, aby aj firmy prešli na nový Edge. Tým, že sa vynecháva podpora ActiveX, je celkom prirodzené, že odpadá aj podpora Silverlight pluginu. Podpora tohto modulu v externých aplikáciách zostane takisto podporovaná. No možnosti HTML5 sú tak široké, že pokrývajú všetky podstatné potreby, ktoré v súčasnosti zastáva množstvo pluginov.

Zdroj: TechSpot

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár