Prehliadač Microsoft Edge porazil Firefox a Chrome

7

Edge valcuje Chrome a Firefox v rýchlosti aj výdrži.

Nie je tajomstvom, že Microsoft Edge je nadmieru vydarený prehliadač. Mnohí ho napriek tomu stále nepoužívame. Sme totiž zvyknutí na browsery, ktoré nám dajú väčšiu slobodu v inštalácii doplnkov.

Tých je pre Edge takmer ako šafranu. Microsoft promuje svoj prehliadač v dvoch hlavných oblastiach. Prvá je rýchlosť a k tomu si pripravil aj nasledujúcu reklamu. V nej hovorí, že je o 48% rýchlejší ako Chrome a zablokuje o 18% podozrivých webov viac ako prehliadač od Googlu.

Ďalší test sa týkal energetickej náročnosti. Vykonával ho na konvertibilnom tablete Surface Book a porovnal naraz prehliadače Edge, Firefox a Chrome počas streamovania videa. Všetko zachytila kamera a Edge vydržal prehrávať video 16:08:53 hod. Notebook s Firefoxom prehrával streamované video 9:52:22 hod a Chrome 13:31:57 hod.

Edge nemá veľké podiely na trhu a štatistiky nie sú jednoznačné. Tie totiž neraz skresľujú používanie Windows 10 a tam je ako predinštalovaný a predvolený prehliadač. Čiže minimálne raz sa vám pri kúpe nového počítača s Windows spustí.

Zdroj: MSPowerUser

Prečítajte si aj:

Firefox Quantum: Dôvod prečo dať Firefoxu ešte jednu šancu

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

7 komentárov

  1. Pingback: Microsoft Edge pre iPad možno už tento mesiac | TOUCHIT

  2. Pingback: Firefox Quantum 59 prináša dve zásadné novinky | TOUCHIT

  3. Pingback: Microsoft chce vraj nasilu pretlačiť prehliadač Edge vo Windows | TOUCHIT

  4. Pingback: Microsoft chce vraj nasilu pretlačiť prehliadač Edge vo Windows – Koecle

  5. Pingback: Opera 52 blokuje reklamu rýchlejšie ako Chrome | TOUCHIT

  6. Pingback: Opera 52 blokuje reklamu rýchlejšie ako Chrome – Koecle

Pridaj komentár