Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Kvalita zdravotnej starostlivosti, elektronizácia dát aj procesov a rozvoj ezdravia, využitie mobilných technológií v praxi, ale aj smart aplikácie, 3D tlač či umelá inteligencia – to je výber tém, ktoré tento rok čakajú na hostí konferencie Moderné zdravotníctvo 2018.

Koná sa 22. novembra v Jasnej a venovať sa bude aj novým výzvam EÚ pre bezpečnosť osobných údajov v digitálnej ére a predstaveniu moderných nástrojov, ktoré sú dostupné pre slovenských zdravotníkov už dnes.

Konferenciu, ktorá patrí k najväčším odborným podujatiam svojho druhu na Slovensku, organizuje spoločnosť DATALAN, líder v prinášaní inovácií do slovenskej praxe. Partnermi sú globálni lídri IBM, Microsoft, HP, HPE, Aruba, Cisco, Epson, InterSystems a Orange. O účasť prejavili záujem desiatky hostí, zástupcovia nemocníc a zdravotníckych zariadení z celého Slovenska a Českej republiky. „Akékoľvek nové služby či postupy v zdravotníctve by mali smerovať k lepšej liečbe – zlepšeniu starostlivosti o pacienta a zefektívneniu práce zamestnancov v zdravotníckom sektore. Ako to dosiahnuť, bude ústredným motívom celého podujatia,“ približuje Dušan Polóny, business unit leader pre oblasť zdravotníctva zo spoločnosti DATALAN.

Hostia konferencie sa preto zoznámia nielen s technologickými „vychytávkami“ ako je napríklad cloudové mobilné riešenie eSanitka, či využitie 3D tlačiarní v medicínskej praxi, ale témou budú aj možnosti jednodňovej chirurgie, nová legislatíva týkajúca sa liekov či zmeny v službách zdravotných poisťovní.

Ako spíkri prijali pozvanie na konferenciu Moderné zdravotníctvo aj zástupcovia Ministerstva zdravotníctva SR. Prezradia napríklad aj to, ako sa podarilo naplniť ciele 26 projektov, ktoré MZ SR odštartovalo pred dvoma rokmi. Zástupcovia Národného centra zdravotníckych informácií zase ukážu stav ezdravia, ktoré má za sebou 11 mesiacov ostrej prevádzky a tiež jeho plány do budúcnosti.

Konferencia je pre hostí zaujímavá nielen vďaka témam, ale aj možnosti zapojiť sa do otvorených diskusií. Tie sa budú tento rok venovať skutočne akútnym témam: okrem ezdravia je to spolupráca zdravotných poisťovní a poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, a tiež DRG, alias lepšia kontrola kvality poskytovanej zdravotnej starostlivosti.

Nové možnosti, nástroje, výsledky aj vízie spolu predstaví viac než 30 odborných spíkrov a diskutérov, nielen zo Slovenska ale aj Čiech. „Kto chce nielen vedieť viac o výzvach, pred ktorými slovenské zdravotníctvo stojí, ale aj nazrieť do sveta praktických medicínskych riešení, nemal by 22. novembra v Jasnej chýbať,“ dodáva Dušan Polóny.

Pre registráciu a viac informácií kliknite na: www.modernezdravotnictvo.sk

Značky: