Problémy s indexovaním súborov? Microsoft má novú aplikáciu

0

Indexovanie je služba, bez ktorej by ste toho v systéme veľa nenašli.

Resp. iba podľa názvu súboru a aj to by zabralo viac času. Prehľadať disk je totiž náročnejšie, ako prehľadať databázu s indexom súborov. Avšak má to jedno „ale“. Všetko musí fungovať správne.

Server MSPoweruser upozornil na nový softvér pre túto službu Windows 10. Vy tak získate lepšiu kontrolu nad tým, ktoré oblasti disku sa majú prehľadávať, ktoré nie alebo prečo je počítač príliš pomalý a disk neustále pracuje.

Nástroj slúži ako diagnostická utilita na sledovanie stavu služby, počtu indexovaných súborov, ako aj možnosť pridať nové adresáre do systému full-textového prehľadávania.

Stiahnuť si ju môžete z Microsoft Store a nainštalovať zadarmo. Odporúčame ju aj ako náhradu za štandardnú funkciu vo Windows.

Zdroj: MSPoweruser

Prečítajte si aj:

Sága pokračuje: Ďalšie aplikácie budú stále podporovať Windows 7

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár

Objednajte si ročné predplatné TOUCHIT v limitovanej edícii
s bezdrôtovými slúchadlami a rúškom.
Kliknite a zistite viac>>