Sága pokračuje: Ďalšie aplikácie budú stále podporovať Windows 7

0

Takmer 400 miliónov počítačov zostáva od dnešného dňa bez podpory zo strany Microsoftu.

Google sa však vyjadril, že jeho prehliadač Chrome bude dostupný a naďalej podporovaný až do 15. júla 2021. Microsoft sa rozhodol ísť rovnakým smerom a jeho prehliadač Edge na jadre Chromium bude takisto podporovaný. Konkrétne v rovnakom časovom rámci ako prehliadač od Googlu, upozornil Neowin.

Pravdepodobne chce rozšíriť konkurencie schopnosť prehliadača a zaujať používateľom. Holý fakt, že na Windows 7 ho už nenainštalujete by firme rozhodne neprospel. Najmä ak zoberieme do úvahy, že množstvo používateľov bude stále používať rovnaký systém a na desiatku sa nerozhodnú prejsť.

No a s tým bude súvisieť používanie internetového prehliadača, ktorý jednoducho bude po ruke. Predpokladáme, že bude viac aplikácií s podporou pre tento systém a nie všetci výrobcovia sa rozhodnú ku dnešnému dňu na sedmičky zanevrieť.

Zdroj: Neowin

Prečítajte si aj:

Koniec pre Windows 7: Návod ako pokračovať a čo robiť ďalej

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár