Spoločnosť CompuGroup Medical CGM sa rozhodla pomôcť v boji proti koronavírusu. Slovenským a a českým lekárom dáva na bezplatné využitie komunikačnú platformou CLICKDOC TELEKONZULTACE, ktorá môže významne ochrániť lekárov  a ich pacientov  pred pandémiou COVID-19.  

Takto vyzerá moderné on-line vyšetrenie u lekára

Takto vyzerá moderné on-line vyšetrenie u lekára

Skúsenosti z Talianska, ktoré  je v Európe najviac postihnuté epidémiou COVID-19, hovoria o nových potrebách v komunikácii medzi lekárom a pacientom. Lekári si uvedomujú, že plné čakárne môžu byť kritickým  miestom pre šírenie tohto ochorenia. V spoločnosti CompuGroup Medical preto urýchlili štart pripravovanej platformy s názvom CLICKDOC TELEKONZULTACE, ktorá lekárom umožňuje starostlivosť o vybrané skupiny pacientov pomocou zabezpečenej telekomunikácie, teda bez nutnosti fyzickej návštevy zdravotníckeho zariadenia.

IT služba s názvom CLICKDOC TELEKONZULTACE umožňuje prepojenie lekára a jeho pacientov pomocou zabezpečeného video hovoru, dokáže realizovať vzdialené konzultácie s ľuďmi v karanténe, tehotenské konzultácie či vzdialenú starostlivosť o chronicky chorých pacientov. Tiež môže byť využitá  pre objednanie eReceptov.

„V tejto chvíli sa služba spontánne rozširuje medzi samotnými lekármi. K dnešnému dňu je celosvetovo do služby zapojených viac ako 20 000 lekárov a ich počty každým dňom  rýchlo narastajú. Preto dávame službu všetkým lekárom úplne zdarma a budeme tak robiť po celú dobu pandémie ochorenia COVID-19,“ dodáva Vladimír Přikryl, generálny riaditeľ CGM pre Českú a Slovenskú republiku.

Pacient dostáva takúto on-line pozvánku a nemusí sa nikam registrovať

Pacient dostáva takúto on-line pozvánku a nemusí sa nikam registrovať

CLICKDOC Telekonzultáciu môže využiť každé zdravotnícke zariadenie, ktoré je vybavené počítačom alebo notebookom s kamerou a mikrofónom. Služba je pre každého lekára zadarmo, je poskytovaná bez záväzkov a s kompletným zázemím a podporou slovenskej pobočky spoločnosti. Všetky potrebné informácie nájde na https://www.cgmsvet.cz/informace/covid. Služba CLICKDOC TELEKONZULTACE je momentálne dostupná len v českej jazykovej mutácii. Napriek tomu je plne využiteľná aj pre všetkých slovenských lekárov a ich pacientov.

Pacienti si nemusia inštalovať žiadny program a nie je potrebné, aby sa kdekoľvek registrovali. Po dohovore s lekárom dostanú pozvánku so svojim unikátnym kódom. Následne si spustia aplikáciu na www.telekonzultace.cz vo svojom počítači, smartphone alebo tablete. Podmienkou teda je, aby mali internet.