Project Tango skončí k 1. marcu 2018. Nepôjde o veľkú stratu.

ASUS ZenFone AR a Lenovo Phab 2 Pro boli prvé a prakticky aj jediné smartfóny s technológiou Project Tango. Na trhu bol aj experimentálny tablet, avšak od vydania týchto zariadení sa o tejto technológii pre rozšírenú realitu príliš nehovorilo. Objavili sa síce nové aplikácie, ale na obzore neboli žiadne nové zariadenia. Google tiež Tango príliš nespomínal a tak nie je prekvapením, že projekt čoskoro skončí. Oficiálne sa tak stane k 1. marcu 2018.

Netreba však smútiť, jeho nástupcom bude technológia ARCore, ktorá je už dostupná v Pixel zariadeniach a v telefónoch Samsung Galaxy S8 a S8+. Moc sa o nej nehovorí, avšak svoje smartfóny s podporou ARCore čoskoro uvedú na trh aj LG, Huawei, ASUS a ďalší výrobcovia. Očakávame teda, že budúci rok bude pre ARCore zlomový a túto technológiu pre rozšírenú realitu budú výraznejšie propagovať Google aj samotní výrobcovia.

Výhodou ARCore je, že technológia k svojmu fungovaniu nepotrebuje dodatočný hardvér. Vystačí si s komponentami, ktoré nájdete v dnešných zariadeniach. Nevýhodou v porovnaní s Tangom je, že telefón nedokáže snímať svoje prostredie v 3D.

Zdroj: Android Authority

Prečítajte si aj:

VIDEO: Toto dokáže technológia Tango

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit