Dnes slávnostnou imatrikuláciou odštartoval v Bratislave v Aule Univerzity Komenského 15. ročník  Detskej Univerzita Komenského a 7. ročník Detskej univerzity Komenského online. Plná sála dokazuje, že deti vo veku od 9 do 14 rokov majú o štúdium a získavanie nových zaujímavých poznatkov záujem aj v lete.

Keďže každoročne je ich záujem vyšší ako kapacita, a pre mnohé deti je štúdium v Bratislave nedostupné, partnerom unikátneho vzdelávacieho projektu DUK je už 7. rok spoločnosť DATALAN. Slovenský líder v oblasti informačných technológií prenáša deťom nové poznatky bezplatne cez internet priamo do detských izieb, na pláž či k starým rodičom, či kdekoľvek trávia letné prázdniny.

Ako informoval generálny riaditeľ Datalan Marek Paščák, ku dnešnému dňu sa do DUK online prihlásilo už rekordných 430 študentov. Prihlasovať sa na www.dukonline.sk pritom dá ešte do 31. júla 2017 a deti si spätne môžu prednášky pozrieť bezplatne na internete a zodpovedať testové otázky. Zároveň deti po prvý krát môžu vyhrať darček aj pre svoju základnú školu. Vyhrá tá základná škola, z ktorej sa prihlási najviac žiakov.

 800 študentov už má „online“ diplom
Výhodou online štúdia je, že je kapacitne a priestorovo neobmedzené – stačí mať počítač, tablet alebo mobil s internetom a chuť vzdelávať sa. Deti môžu študovať odkiaľkoľvek, zo Slovenska aj zahraničia, z prázdnin u starých rodičov, či priamo z pláže.

Aj tento rok na ne čaká 9 zaujímavých prednášok, ktoré budú zverejňované každý utorok od 11. júla na stránke www.dukonline.sk.Po prednáške deti cez online formulár vyplnia skúšobný test. Diplom absolventa Detskej Univerzity Komenského Online získajú tí študenti, ktorí úspešne absolvujú aspoň 6 z 9 testov. Výhodou tiež je, že prednášky a testy sú dostupné počas týždňa zverejnenia stále, takže môžu študovať vtedy, keď majú čas a chuť.

Do letnej univerzity sa každoročne hlásia stovky detí, a vďaka skutočne zaujímavým, inšpiratívnym, ale aj zábavným a prekvapivým prednáškam  využijú prázdniny naplno a v septembri prídu do školy nabití novými cennými informáciami.

Prihlasovací formulár a program štúdia nájdete na www.dukonline.sk

„Ako dokazuje prax, študenti dnes už vyžadujú moderné formy vzdelávania a prispôsobenie prístupu k poznatkom aj kontaktu s vyučujúcimi novým trendom, ako sú smartfóny, informácie prístupné na jeden klik a online komunikácia, ktoré už bežne využívajú vo svojom živote. Spoločnosť DATALAN aj prostredníctvom DUK Online ukazuje, ako môže moderný prístup vyvolať v deťoch záujem o poznávanie nových vecí a ako s nimi školy môžu zlepšiť komunikáciu,“ uviedol Marek Paščák, CEO DATALAN garant online projektu.

Značky: