Prvý pohľad: Nikon D850 zvládne odfotiť modelku aj super šport scénu

2

Nikon D850 je model, o ktorom sa živo diskutovalo v čase, keď výrobca ešte nepotvrdil finálne parametre.

Je to model, ktorý v sebe spája to najlepšie z D3 a D500vky. Jeho nespornou výhodou je, že už nepotrebujete nosiť dva fotoaparáty. Jeden na krajinky alebo štúdiové fotky, druhý na fotenie rýchlych scén.

Výrazný technologický pokrok je vidieť od prvého okamihu.

Ide o Full-Frame model s novým CMOS snímačom. Na rozdiel od tradičného má fotodiódy umiestnené nad ďalšou elektronikou a tak nedochádza k rušeniu ako pri konvenčnom CMOS snímači. Jeho rozlíšenie je 45,7 Mpx a umožní vyhotovovať až 9 snímok za sekundu pri použití batériového gripu. V tomto rozlíšení a do RAW formátu (NEF).

Nikon D850 zvládne odfotiť až 1840 fotografií na jedno nabitie akumulátoru EN-EL15a, model 810 zvládne len 1200, no s menším akumulátorom typu EN-EL15.

Kto by potreboval ešte viac, batériový grip, ktorý je takisto odolný vode a prachu zvládne nasnímať až 5140 záberov.

Hlavné prednosti fotoaparátu sú podpora 4K timelapse priamo vo fotoaparáte, Full Frame 4K UHD záznam a slow motion nakrúcanie vo Full HD až do 120 sn./s.

Zaujímavý je aj rozsah ISO od 64 ÷ 25 600 rozšíriteľné až na rozsah 32 ÷ 102 400. Vynikajúci je aj systém automatického zaostrovania a do až do -3 EV na všetkých zaostrovacích bodoch. Celkovo je tu 153 zaostrovacích bodov.

Prenos fotografií môže byť aj v bezdrôtovom režime pomocou Wi-Fi alebo Bluetooth.

Pozrite si testovacie fotografie tohto fotoaparátu. Detailný test pripravíme, keď sa k nám tento model dostane do redakcie.

Prečítajte si aj:

Prichádza výnimočnosť. Predveďte svoje majstrovstvo prostredníctvom fotoaparátu D850 s mimoriadne vysokým rozlíšením

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

2 komentáre

  1. Pingback: Nikon prichádza s novým teleobjektívom v prémiovom segmente | TOUCHIT

Pridaj komentár