Spoločnosť Acer predstavila 34″ zakrivený širokouhlý (21:9) monitor Acer XR341CKA. Ide o prvý zakrivený monitor na svete s technológiou NVIDIA G-SYNC, ktorá je zameraná na vylepšenie herného zážitku s minimalizovaným zadrhávaním a deformáciou obrazu. Charakteristikou je tiež DTS zvuk, dva 7 W reproduktory, bezrámový dizajn s futuristickou hliníkovou základnou a možnosť prispôsobenia jasu okolitým svetelným podmienkam.

AcerMonitor2_nowat

Monitor Acer XR341CKA je vybavený zakriveným QHD (3440 × 1440 px) IPS UltraWide panelom s pomerom strán 21:9 a 178° pozorovacími uhlami. Monitor podporuje 100 % pokrytie farebného priestoru sRGB a poskytuje presnú reprodukciu farieb vyžadovanú profesionálnymi návrhármi a fotografickými nadšencami na zladenie farieb medzi aplikáciami a tlačovým výstupom.

Vďaka zakrivenej obrazovke je každý roh obrazovky v rovnakej vzdialenosti od očí pozorovateľa a monitor tak má rovnomerný obraz. To prináša lepší zážitok so širším pozorovacím poľom a v porovnaní s plochým displejom rovnakej veľkosti zväčšenie oblasti vnímané periférnym videním. Vďaka bezrámovej konštrukcii je možné pokladať viacero monitorov XR341CKA vedľa seba.

AcerMonitor3_nowat

Monitor XR341CKA podporuje celý rad funkcií pre hráčov, ktoré im umožňujú jemné vyladenie výkonu monitoru. Patrí sem individuálne šesť-farebné nastavenie obrazu a zobrazenie obnovovacej frekvencie monitra. Používatelia ľahko spoznajú, že sa monitor nachádza v režimu G-SYNC podľa červeného svetla na spodnom okraji monitoru. Jeho intenzita sa mení v závislosti na okamžitej hodnote obnovovacej frekvencie.

Monitor sa dá nakloniť v rozmedzí od -5° do + 35° alebo vertikálne nastaviť v rozsahu až 130 mm. Monitor je vybavený pokročilými technológiami:

  • Flicker-less pomáha eliminovať blikanie obrazovky a obsahuje filter modrého svetla
  • Low Dimming umožňuje prispôsobiť obraz prostrediu so zhoršenými svetelnými podmienkami znížením jeho jasu na 15 % oproti 30 % u iných monitorov
  • ComfyView znižuje mieru odleskov spôsobených externými zdrojmi svetla
  • ZeroFrame – elegantní bezrámový dizajn ideálny na použitie v konfiguráciách s viacerými monitormi vedľa seba.

Monitor XR341CKA je vybavený vstupy DisplayPort a HDMI a má i zabudovaný USB 3.0 hub, ktorý podporuje rýchle nabíjanie smartfónov. V predaji bude od júna za sumu 1 259 EUR.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.