Základ pre používateľov, ktorí hľadajú dobrý zvuk za nízku cenu.

Výrobca Belkin má vo svojom portfóliu niekoľko slúchadiel zo série úplne bezdrôtových (TWS). Tieto sú určené pre používateľov, ktorí hľadajú maximálnu jednoduchosť. Inak povedané s minimom funkcií.

Počítajte s tým, že tu nie je aktívne odhlučnenie ani podpora mobilnej aplikácie. Netreba to chápať ako nevýhodu, pretože je mnoho z nás, ktorí si nechceme komplikovať život ďalšou aplikáciou a oceníme jednoduchý spôsob párovania a celkového používania.

Celodenná výdrž

Počas testovania som ocenil dlhú výdrž na jedno nabitie a výrobca hovorí o údaji až 9 hodín. V praxi sa dá k tomuto údaju priblížiť, no reálne som nepociťoval vybitie slúchadiel ani pri dlhšom používaní. Tým, že je tu taká dlhá výdrž na jedno nabitie, získavate zároveň vysokú rezervu, ak slúchadlá priebežne nabíjate, keď ich práve nepoužívate.

Nabíjacia škatuľka dodá ešte ďalších 19 hodín, teda slúchadlá nabije približne 2-krát do úplnej kapacity. Jej rozmery sú väčšie a nízka hmotnosť na úrovni 33 gramov bez vložených slúchadiel hovorí, že by sa sem zmestila ešte väčšia batéria. Aj tak sa dajú slúchadlá zaradiť medzi modely s nadštandardnou výdržou. Nabíjanie je prostredníctvom konektora USB-C. V prednej časti nabíjacej škatuľky sú 4 biele LED, ktoré informujú o jej aktuálnom nabití.

Belkin SoundForm BoltZdroj: TOUCHIT
Belkin SoundForm Bolt

Odolné voči vode

Majú krytie IPX4, čo znamená, že odolajú dažďu alebo náhodnému ošpliechaniu, prípadne vlhkosti alebo spoteniu. Sú vhodné na športovanie, aj keď konštrukčná stránka tomu nenapovedá. V uchu držia veľmi dobre. Na výber sú tradičné 3 veľkosti silikónových nadstavcov.

Pasívne odhlučnenie

Spomenúť treba pasívne odhlučnenie, ktoré je jedno z najsilnejších, aké sa dá na slúchadlá tohto typu integrovať. Vložením do ucha skutočne odhlučníte okolité ruchy na vysokú úroveň až tak, že absenciu aktívneho odhlučnenia som si neuvedomoval. Jediný rozdiel je, že pri nosení slúchadiel bez aktívnej reprodukcie, budete v niektorých prípadoch viac vnímať vlastný dych. Tento jav by technológia ANC eliminovala.

Belkin SoundForm BoltZdroj: TOUCHIT
Belkin SoundForm Bolt

Bez aplikácie

Výrobca má aplikáciu pre svoje úplne bezdrôtové slúchadlá, no tieto v nej nie sú podporované. Párovanie je jednoduché a v tomto sa nijako nelíšia od iných slúchadiel na trhu. Nevýhodou môže byť podpora pripojenia iba k jednému zdroju zvuku. Tým sa ale podarilo výrobcovi predĺžiť výdrž na batériu. Ovládanie je cez dotykové plochy na slúchadlách.

Aj tu by sa dalo argumentovať absenciou aplikácie, ktorá pri konkurencii v mnohých prípadoch umožňuje vypnúť tieto dotykové plochy. Je to praktickejšie, pretože pri nasádzaní alebo korigovaní v uchu si netreba dávať pozor, aby ste si nepozastavili reprodukciu.

Kvalita audia

Slúchadlá poskytnú veľmi dobrú audio kvalitu. Nedajte sa odradiť cenou. Basový prejav je dynamický, a k tomu treba pripočítať aj veľmi dobre prekreslené stredy. Výšky sú zreteľné a tu mám len jedinú pripomienku. Pri vyššom sústredení sa dajú badať až príliš prekreslené výšky pri oblasti stredných tónov. Prejavuje sa to vyšším dôrazom na intenzitu zvuku v tejto oblasti.

Aj keď máte dobré basové pokrytie, v niektorých prípadoch môžete pociťovať jemné rušenie v oblasti až príliš intenzívnych stredo-výšok. Je to detail, ktorý si nemusíte všimnúť. Iný názor by možno argumentoval tým, že ide o skutočne detailne prekreslené výšky a stredy.

Verdikt

Belkin SoundForm Bolt sú jednoduché. Nestoja príliš veľa a poskytnú to podstatné, čo väčšina z nás potrebuje. Kvalitný audio zvuk s veľmi dlhou výdržou na jedno nabitie. Nevýhodou môže byť absencia aplikácie alebo technológie ANC. Využiť ich môžete aj na športovanie, pretože vám v ušiach budú držať ako pribité.

Cena: 39 eur

Zapožičal: Belkin

Páči sa nám

  • Cena a kvalita zvuku
  • Výdrž 9 hodín na jedno nabitie
  • IPX4

Nepáči sa nám

  • Pripojenie iba k 1 zariadeniu

Technické parametre

Názov modelu / Technické parametreBelkin SoundForm Bolt
TypBluetooth 5.2
Veľkosť meniča [mm]6
Odhlučnenienie
Funkcia handsfreeáno
Frekvenčný rozsah [Hz]výrobca neuvádza
Audio konektornie
Bezdrôtové nabíjanienie
Nabíjací konektorUSB-C
Výdrž batérie [hod.]28 s ANC
HodnotenieBelkin SoundForm Bolt
Vlastné odhlučnenie5/5
Odhlučnenie od okolia4/5
Kvalita reprodukcie4/5
Pomer cena / celkové možnosti4/5
Cena [EUR s DPH]39

Prečítajte si aj:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.