Gears of War patrí do výkladnej skrine konzoly Xbox.

Najnovšie pokračovanie tejto série prišlo na trh s kratším názvom Gears 5 a k dispozícii je pre Xbox One a tiež aj pre počítače so systémom Windows 10. Novinkou je, že hru si kúpite aj v obchode Steam. Zahrať si ju však môžete aj bez kupovania, nakoľko je súčasťou predplatného v službe Xbox Game Pass. Tá je dostupná pre Xbox a aj pre PC – názov počítačovej verzie služby je Xbox Game Pass for PC a aktuálne ju môžete vyskúšať za nižší poplatok vo výške 3,99 eura mesačne.

Gears 5 sa nesie v duchu svojich predchodcov. Priamo nadväzuje na Gears of War 4 a v rámci príbehovej kampane sa stretnete so známymi postavami. Nezmenili sa ani stavebné kamene hrateľnosti a tak si užijete zábavnú akciu, ktorá kladie veľký dôraz na skrývanie sa za prekážkami. Postavy vidíte z pohľadu tretej osoby.

Aj napriek rovnakému základu nás Gears 5 bavil viac ako niektoré predchádzajúce pokračovania. Ťažko povedať, čomu to pripisovať, avšak akcia je nadštandardne zábavná, a to aj na pomery tejto série. A ešte viac zábavy prináša kooperatívny režim, v ktorom si zahrajú až traja hráči. Ten tretí ovláda lietajúceho robota Jacka, ktorý prináša nové taktické možnosti do boja. Jack je výborným spestrením hry a platí to aj v prípade, že hráte sami. V takom prípade ho ovláda umelá inteligencia, vy však robotovi môžete dávať príkazy.

Na kampaň si pripravte približne 10 hodín vášho času, následne sa môžete baviť hraním kompetitívneho multiplayeru. Ten ponúka veľké množstvo obsahu. Pokiaľ vás však zaujíma iba kampaň, odporúčame zaplatiť si službu Xbox Game Pass na mesiac a hru si zahrať takýmto spôsobom.

Hodnotenie: 4/5, 80 %

Cena: 59,99 €

Značky:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit