Najlepší smartfón z dielne Honor nič nenechal na náhodu. Výsledkom sú štyri fotoaparáty a rozšírené možnosti fotografovania.

Výrobca sa tentoraz dizajnom zadného krytu uberal novým smerom. Jeho cieľom nebolo zaujať farebnými prechodmi. Tie tu už boli a v nejakej obmene sa na trhu adaptovali. Teraz je tu kryt, ktorý vytvára ilúziu priestorového efektu (Triple 3D Mesh). Máte pocit, že do telefónu vidíte ako do priestoru.

Dobre sa drží v ruke a veľmi sme ocenili snímač odtlačkov na bočnej hrane. Je to praktické a na palec tak akurát. Škoda len, že vertikálne umiestnenie troch fotoaparátov s oválnym lemovaním preklápa telefón, ak ho chcete použiť položený na stole. Štvrtý fotoaparát (ToF na meranie hĺbky) je s LED bleskom v jednej línii so zadným krytom.

My sme ocenili 22,5 W nabíjanie. Nie je to najrýchlejšie na trhu a vedúce postavenie tu má ešte stále Huawei. No už takto výkonné nabíjanie je praktické a takmer nikdy sa vám nestane, že zostanete bez „šťavy“. Počas používania smartfónu sme ocenili úsporu energie vždy, keď to bolo možné. Dokonca ani fotografovanie nemalo takú drastickú spotrebu, ako sme boli kedysi pri tejto značke zvyknutí. Fotenie je vlastne to najzaujímavejšie. Špičkové výsledky dosiahnete pri nočných fotografiách s funkciou Super Night AIS, ktorá sa postará o stabilizáciu obrazu práve pri podmienkach s nízkou hladinou svetla.

Už clona f/1.4 hovorí o veľkej priepustnosti svetla použitou optikou a pomocníkom je skutočná optická stabilizácia so štyrmi osami. Na vytvorenie fotografie v režime Noc potrebujete klasických 5 sekúnd a pevnú ruku. Fotoaparát si vyrobí viac obrázkov s rôznou expozíciou a potom ich spojí dokopy. Využitie má aj superspomalené video s 960 snímkami za sekundu. K dispozícii je 3-násobný optický zoom, 5-násobný hybridný a 30-násobný digitálny. Výborná vlastnosť, ktorú v praxi určite využijete.

Výrobca nepodcenil ani zvukovú stránku a pridal rozšírenie Virtual 9.1 Surround Sound cez svoj zvukový systém. Priestorový zvuk podľa vášho nastavenia budete mať v každej aplikácii a zvukový profil platí pre celý systém. Rozšírenie si treba vyladiť podľa svojho vkusu, nie každá nahrávka bude vo virtualizovanom zvuku znieť dobre. Keď už sme pri zvuku, chýba tu 3,5 mm audiokonektor. No v balení nájdete redukciu z nabíjacieho USB-C konektora na audio. Tento krok oceňujeme.

Rozhranie systému Magic UI 2.1 je vynikajúce graficky aj z praktickej stránky. Je tu veľa systémových vylepšení. Na svoje si prídu tí, čo si radi nastavujú detaily rozhrania aj tí, čo to nerobia celkom radi. Všetko je upratané tak, aby vyhovovalo obom skupinám používateľov. Nevýhodou môže byť absencia pamäťovej karty. Musíte si tak vystačiť s 256 GB internou pamäťou.

Model telefónuHonor 20 Pro
Operačný systémAndroid 9, aktualizácie 1. 7. 2019
Formát SIM kartyDual Nano SIM
Pamäť RAM / ROM / iná [GB]8 / 256
Procesor [max. frekvencia]Kirin 980, 8-jadrový,       2,6 GHz
Displej, počet fariebIPS LCD, 16 miliónov
Displej – veľkosť [palcov]/ rozlíšenie [bodov]6,26 / 1080 × 2340, 19 : 9
Slot na pamäťovú kartunemá
Bluetooth, Wi-Fi, USB, GPS, NFC5.0, ABGNac, áno, áno, áno
Hlavný fotoaparát / video48 (f/1.4) + 16 (f/2.2) + 8 (f/2.4) + 2 (f/2.4) Mpx, 4K, 30 fps
Predný fotoaparát / video32 (f/2.0) Mpx + Full HD, 30 fps
Vymeniteľná batéria a vlastnostinie, 4000 mAh
Rozmery [mm]/ hmotnosť [gramov]155 × 74 × 8 / 182
KonektorUSB-C, 22,5 W
ZapožičalHonor
Cena [EUR s DPH]549
Benchmarky
AnTuTu Benchmark – Total score285189
PCMark for Android – Performance7790
3DMark Sling Shot Extreme – Total2122
Graphic2069
Physics2329
VRMark Amber Room – Total4975
A1 SD Bench – RAM [MB/s]20463
Úložisko čítanie / zápis [MB/s]755 / 265
Hodnotenie
Dizajn a konštrukcia5/5
Hardvérová výbava5/5
Rýchlosť5/5
Výdrž5/5
thumbs-up-icon

Výhody

  • 3D ilúzia v zadnom kryte
  • Celkový výkon
  • Výdrž batérie
  • Výsledky fotenia v nočnom režime
  • Supernabíjanie

thumbs-down-icon

Nevýhody

  • Chýba slot na microSD karty a audiokonektor

Verdikt

Honor 20 Pro je to najlepšie, čo si môžete od tejto značky kúpiť. Tomu zodpovedá aj fotovýbava. Nočné fotky, ktoré vyzerajú skvelo alebo 3-násobné optické priblíženie, sú len časť fotografických možností tohto telefónu. Výborný dizajn, rýchly systém a zvukové vylepšenia, sú ďalšie perličky. Tou absolútnou bombou je bezkonkurenčná cena.

Cena: 549 €

Zapožičal: Honor

Značky:

Michal Reiter

Michal Reiter
Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy.