Tretia generácia „puku“, ktorý sa bude páčiť najmä mladším používateľom.

Hodí sa aj pre cestovateľov a výrobca ho skonštruoval tak, aby ste ho mohli mať zapnutý na ruksaku alebo na nejakom pútku. Má karabínu a ako celok ide o dosť pevný reproduktor. Má vodotesnosť IPX7. Odolá dažďu, no ponorenie do bazéna by nemusel celkom zvládnuť. Je stavaný skôr na náhodné postriekanie. Keď ho zašpiníte, môžete ho mokrou handrou umyť.

Konštrukcia a spracovanie reproduktora sa podarili. Karabína je súčasťou kovového kruhu, čím je reproduktor podstatne viac spevnený. Prežije aj pády na zem. Toto sme si pri teste odpustiť nemohli.

Ďalšia podstatná vec v oblasti materiálu je gumová spodná časť. Reproduktor sa nebude šmýkať na žiadnom povrchu. MicroUSB a audiovstup sú chránené gumový krytom. Tlačidlo na zapnutie reproduktora a zapnutie Bluetooth je na bočnom ovále. Úprava hlasitosti a multifunkčné tlačidlo je na hornej strane. Spárovanie je jednoduché, nevyžaduje žiadne špeciálne znalosti. Batéria vydrží 10 hodín prehrávania. Reproduktor má v sebe mikrofón, takže je univerzálny aj na prijímanie telefonátov.

Zvuk je veľmi dobrý. Keď vezmeme do úvahy, že ide o mono reproduktor. Prekvapili nás basy a celkové podanie zvuku. Obsahuje všetky podstatné tóny. Výšky sú menej výrazné. Svoje skladby si ale vychutnáte v dostatočnej kvalite.

 

Označenie reproduktora / Technické parametreJBL Clip 3
Typ1.0
Frekvenčný rozsah [Hz]120 ÷ 20 000
Výkon RMS [W]3,3
Aux ináno
Bluetooth4.1
Výstup na slúchadlánie
NFCnie
Ovládaniehlasitosť
Kapacita batérie [mAh]1000
Výdrž batérie [h]10
Vyhotovenieguma, kov
Rozmery [mm]137 × 97 × 46
Hodnotenie
Kvalita zvuku3/5
Výbava3/5
Pomer cena/možnosti4/5
Cena [EUR s DPH]59,00
thumbs-up-icon

Výhody

  • odolnosť IPX7
  • konštrukčne a materiálovo premyslený
  • kvalita zvuku vrátane nízkych tónov

thumbs-down-icon

Nevýhody

  • žiadne podstatné

Verdikt

JBL Clip 3 je rozmerovo malý reproduktor, má ale všetko podstatné. Preto si svoju cenu obháji. Ako jeden z mála takýchto modelov prináša praktický dizajn na von, dlhú výdrž batérie a dobrý zvuk.

Zapožičal: www.jbl.sk

Cena: 59 EUR

Značky:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.