Inovovaná séria s rýchlym nabíjaním a výdržou až 30 hodín. Slúchadlá na hlavu s veľkými 50 mm meničmi poskytnú detailný zvuk. Vhodné sú aj na prenášanie, keďže sa dajú zložiť. Nielen otočením mušlí o 90°, ale aj sklopením v oblasti spojovacieho mosta.

Spojovací oblúk je potiahnutý látkou, rovnako tak je látkou potiahnutý aj audiokábel. Ten sa dá odpojiť a nemusíte ho používať. Na druhú stranu máte istotu, že sa budú dať slúchadlá použiť hocikedy. Ich výdrž je síce 30 hodín na jedno nabitie, ale nie ste viazaní na bezdrôtový prenos. Prepojenie audiokáblom umožňuje aj telefonovanie, rovnako ako pri spojení cez Bluetooth.

Live500BT podporujú spojenie s dvomi zariadeniami. S obľubou teda využívame spojenie s počítačom a smartfónom. Hudba z počítača a telefónne hovory cez telefón. Týmto spôsobom neprídete o prichádzajúce volanie. Využitie je ale aj pri spojení s tabletom na pozeranie filmov a telefónom na hovory.

Mäkké náušníky netlačia a oválny tvar umožní lepšie dosadnutie na hlavu. Ich tlak je mierne silnejší ako pri modeli od Sennheiser, ale nie dramaticky silnejší. Takže máte možnosť nosiť slúchadlá viac hodín bez rizika bolesti hlavy z nadmerného prítlaku. Škoda len slabšieho odhlučnenia vlastnej reprodukcie. Pri vysokej hlasitosti bude okolie počuť vašu reprodukciu.

Ovládanie je na pravej mušli a tlačidlá sú umiestnené tak, aby ste ich ľahko nahmatali. Máte pod kontrolou hlasitosť, hudbu aj hovory, navyše ale aj dva režimy, a to Ambient Aware a TalkThru. Prepínate sa medzi nimi jedným tlačidlom postupne. Najprv sa aktivuje režim, ktorý pomaly stíši hudbu a cez mikrofóny zosilní zvuky okolo vás. Druhým stlačením sa hudba dostane na vyššiu hlasitosť, nie však pôvodnú. Stále budete počuť aj okolité zvuky. Opätovným stlačením tlačidla sa vypnú tieto režimy a reprodukcia sa postupne vráti k pôvodnej hlasitosti a z mikrofónov nebudete počuť okolie. Je to veľmi efektné a prepínanie vás bude baviť.

Názov modelu / Technické parametreJBL Live500BT
Typdrôtové / Bluetooth 4.2
Veľkosť meniča [mm]50
Odhlučnenie od okoliakonštrukciou
Funkcia handsfreeáno
Frekvenčný rozsah [Hz]18 ÷ 20 000
Typ konektoraI konektor
NFCnemá
Nabíjací konektormicroUSB
Výdrž batérie [hod.]30
Hodnotenie
Vlastné odhlučnenie3/5
Odhlučnenie od okolia3/5
Kvalita reprodukcie4/5
Pomer cena / celkové možnosti4/5
Cena [EUR s DPH]149,00

Hudobne sú na tom veľmi dobre, dynamiku modelu od Sennheiser však nedosahujú. Sú však o polovicu lacnejšie. Získate silné basy a veľmi detailné stredy a výšky. Bez priameho porovnania s najdrahším modelom v teste by toto boli najlepšie hrajúce slúchadlá. Ocenili sme aj rýchle nabíjanie, keď za 15 minút získate 2 hodiny reprodukcie.

thumbs-up-icon

Výhody

  • Látkový poťah a skladateľnosť
  • Rýchle nabíjanie
  • Ambient režim
  • Detailnosť zvukového prejavu

thumbs-down-icon

Nevýhody

  • Basy by potrebovali ešte viac dynamiky

Verdikt

JBL Live500BT oceníte ako hlavné multimediálne slúchadlá. Extra výdrž 30 hodín je jeden z hlavných faktorov pri rozhodovaní v prospech tohto modelu. Kvalitný zvuk a možnosť použiť s káblom je ďalšia výhoda. Nakoniec, aj ambientné zosilnenie sa nám páčilo. Nemusíte dávať slúchadlá z uší.

Zapožičal: www.jbl.sk

Cena: 149 €

Značky:

Michal Reiter

Michal Reiter
Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy.