Recenzia JBL Tune 750BTNC: Silný basový zážitok a pohodlné nosenie

2

Tu je silný basový zážitok a pohodlné nosenie. Výrobca myslel aj na výdrž batérie.

To oceníte, najmä pri dlhodobom nosení. Konštrukcia je plastová a slúchadlá majú vďaka tomu optimálnu hmotnosť 220 gramov. Využívajú mechanizmus zavesenia mušlí podobne ako iné slúchadlá tejto značky. Dajú sa korigovať vertikálne a dobre sadnú na uši.

Polstrovanie je mäkké a slúži ako utesnenie. Je to vhodný doplnok k aktívnemu potlačeniu okolitého hluku. Túto možnosť si môžete zapnúť samostatným tlačidlom na pravej mušli. Ovládacie prvky sú vlastne všetky na pravej mušli, a to vrátane konektora microUSB na nabíjanie slúchadiel.

Okrem toho tu je tlačidlo na vypnutie a párovanie zároveň a trojica tlačidiel na presun medzi skladbami alebo úpravu hlasitosti a pozastavenie hudby. Cez slúchadlá sa dá aj telefonovať.

Na výber máte niekoľko režimov, ako ich používať. Využiť sa dá kompletne bezdrôtový prenos cez Bluetooth aj s ANC alebo s vypnutým ANC. A potom je tu prepojenie cez audio kábel, no môžete mať zapnutú funkciu aktívneho odhlučnenia. Ak sa vybijú úplne, stále sa dajú použiť ako bežné káblové slúchadlá.

Pri ich výdrži sme na ich nabíjanie nemuseli myslieť často a zakaždým ich nabíjali len toľko, koľko sme mohli. Týmto systémom boli vždy pripravené. V našom prípade bolo potrebné raz za pár dní myslieť na ich aspoň čiastočné nabitie.

Zvukovo sú výborné. Celkovej dynamike pomáha technológia JBL Pure Bass, ktorá je už v prípade tohto výrobcu legendárna. Sústreďuje sa na nízke tóny, avšak tak aby sa zachovala celková rovnováha zvuku. Basy sú výborné a rovnako aj stredné tóny.

Priaznivci elektronickej hudby si vychutnajú všetky náležité detaily. Produkcia zvuku je taká detailná, až je tu sčasti cítiť jemne priestorový efekt. Nie je silný a je to dobré podanie stereo zvuku. Z hľadiska zvuku sú výborné, vhodné aj na vlastné úpravy ekvalizérom bez nežiaducich rezonancií. A nakoniec tradičné pozitívum. Pripojiť ich môžete k dvom zariadeniam súčasne.

Názov modelu / Technické parametreJBL Tune 750BTNC
TypBluetooth 4.2
Veľkosť meniča [mm]40
Odhlučnenie od okoliaANC
Funkcia handsfreeáno
Frekvenčný rozsah [Hz]20 ÷ 20 000
Typ konektoraJ konektor
NFCnemá
Nabíjací konektormicroUSB
Výdrž batérie [hod.]15 s ANC + BT
HodnotenieVýsledky
Vlastné odhlučnenie4/5
Odhlučnenie od okolia4/5
Kvalita reprodukcie5/5
Pomer cena / celkové možnosti5/5
thumbs-up-icon

Výhody

  • Skladateľná konštrukcia
  • Výborný zvuk
  • Rozloženie ovládacích prvkov

thumbs-down-icon

Nevýhody

  • Menšie vlastné odhlučnenie

Verdikt

JBL Tune 750BTNC zaujmú dlhou výdržou na batériu, dajú sa ale používať aj bez potreby ich napájať, a to cez audiokábel. Aktívne odhlučnenie je výborné, rovnako aj konštrukcia. Vhodné sú na celodenné nosenie.

Zapožičal: www.jbl.sk

Cena: 129 €

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

2 komentáre

  1. Michal Reiter on

    Ano urcite, ak su za dobru cenu, tak sa oplati ich kupit. Recenziu najdete na nasom webe staci zadat nazov sluchadiel do vyhladavania

Pridaj komentár