Konštrukčne sú vhodné pre tých, čo nemajú radi in-ear slúchadlá.

Nie každý si chce do zvukovodu vopchať silikónový návlek. Sme radi, že slúchadlá do uší, ako ich poznáme z minulosti alebo niekoľko málo modelov ešte stále existujú. Tieto nie sú o nič ochudobnené a sú bezdrôtové s umiestnením kábla za krk. Používajú osvedčený systém JBL, ovládacie prvky a batéria sú oddelené. Vďaka tomu sa vám niektoré zo slúchadiel nebude vyťahovať z ucha kvôli zaťaženému káblu. Upozorňujeme ale na to, že tento typ slúchadiel nebude držať v uchu každému. Po založení vám mušle môžu vypadnúť bez toho, aby ste urobili akýkoľvek pohyb. Výrobca ich ponúka v piatich farbách.

Ovládanie umožňuje upraviť hlasitosť, preskakovať skladby, prijať a ukončiť hovor. Samostatná časť na ovládanie je vedená z pravej mušle. Bližšie k ľavej mušli je na kábli batéria. Nabíja sa cez microUSB konektor, ktorý je umiestnený na časti s tlačidlami. Teda nie priamo pri batérii. Napriek tomu všetkému sú slúchadlá ľahučké. Sú celé z plastu, a tak nič výrazne nezvyšuje hmotnosť. Kábel je plochý a je odolný proti zamotávaniu. Slúchadlá sa dajú nosiť zložené na krku, keď ich ale vložíte do vrecka, nebudú zamotané.

Na nabitie potrebujete necelé dve hodiny a vydržia hrať do šiestich hodín. Je to v tomto type slúchadiel štandardná výdrž. Pre mnohých nebude limitom. Na počúvanie pri cestovaní alebo počas práce je 6 hodín dostatočný čas. Pri intenzívnejšom používaní je treba nabíjať každý deň. Tým, že mušle nie sú úplne bezdrôtové, je tu zhruba 1,5 až 2-násobný čas výdrže. Z nášho pohľadu sú univerzálnejšie na používanie a zároveň majú minimálne zlomkovú cenu.

Zvukovo nás príjemne prekvapili, občas sme mali pocit mierne zastretého zvuku v oblasti stredov a výšok. Tie sú inak dostatočne zreteľné, basy rovnako tak. Slúchadlá majú technológiu Pure Bass od JBL, a tak sú basy vhodne reprodukované k ostatným zložkám frekvenčného spektra.

Názov modelu/Technické parametreJBL TUNE205BT
TypBluetooth 4.0
Veľkosť meniča [mm]12,5
Odhlučnenie od okolianemá
Funkcia handsfreeáno
Frekvenčný rozsah [Hz]20 ÷ 20 000
Typ konektoranemá
Výdrž batérie [hod.]6
Hmotnosť [g]16,5
Hodnotenie
Vlastné odhlučnenie1/5
Odhlučnenie od okolia1/5
Kvalita reprodukcie3/5
Pomer cena/kvalita reprodukcie4/5
Cena [EUR s DPH]49,90
thumbs-up-icon

Výhody

  • vyhotovenie mušlí
  • plochý kábel
  • oddelená batéria a ovládanie
  • Pure Bass

thumbs-down-icon

Nevýhody

  • mierne zastreté stredy a výšky
  • niekomu môžu z uší vypadávať

Verdikt

JBL TUNE205BT sú výborné slúchadlá s uchytením za krk. Netreba si ich vopchať do zvukovodu. To mnohých poteší, pozor ale na to, že tento typ nebude tým pádom každému držať. Cena do 50 eur je vynikajúca, chválime dlhú výdrž a napriek malým výhradám aj kvalitu reprodukcie.

Zapožičal: www.jbl.sk

Cena: 49,90 EUR

Značky:

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.