Takéto malé slúchadlá sme ešte nevideli a nepočúvali. Sú unikát vo svojej triede a rozhodne je to zaujímavý počin výrobcu.

Majú totiž inú konštrukciu, ako bežné štupľové slúchadlá. Celé sú zo silikónu a vlastne sme mali problém ich do ucha napchať. Sú také malé, že sa celé skryjú v uchu. Aj preto sú toto zatiaľ za niekoľko rokov jediné slúchadlá, ktoré pri ležaní na uchu vôbec nepocítite.

Výrobca vyvážil ich hmotnosť umiestnením dvoch prvkov na kábel. Batériu dal samostatne, ako to občas pri tomto type slúchadiel vidíme. V časti bližšie k pravému slúchadlu je umiestený ovládač s tromi tlačidlami a mikrofónom. Na boku je nabíjanie cez microUSB konektor. Výdrž na jedno nabitie je šesť hodín. Tu by sme očakávali aj dlhšiu výdrž, keďže batéria je umiestnená oddelene.

Aj napriek svojim malým rozmerom a trochu inej konštrukcii hrajú dobre a zvukovo majú detailný prednes. Nemáme k nim výraznejšiu výhradu. Pri pozornom počúvaní je tu mierne menej basov, to sme ale doladili ekvalizérom. Tým, že sú takto skonštruované, stačí malá zmena a na zvuku to budete cítiť výraznejšie.

Názov modelu / Technické parametreThomson WEAR7009 Piccolino
TypBluetooth 5.0
Veľkosť meniča [mm]N/A
Odhlučnenie od okoliakonštrukciou
Funkcia handsfreeáno
Frekvenčný rozsah [Hz]20 ÷ 20 000
Typ konektoranemá
NFCnemá
Nabíjací konektormicroUSB
Výdrž batérie [hod.]6
Hodnotenie
Vlastné odhlučnenie5/5
Odhlučnenie od okolia3/5
Kvalita reprodukcie3/5
Pomer cena / celkové možnosti3/5
Cena [EUR s DPH]28,90
thumbs-up-icon

Výhody

  • Absolútne kompaktné
  • Vhodné na spanie na boku

thumbs-down-icon

Nevýhody

  • Prijali by sme dlhšiu výdrž na batériu

Verdikt

Thomson WEAR7009 Piccolino si obľúbia tí, čo chcú slúchadlá aj na spanie. Menšie zatiaľ na trhu nenájdete a tieto majú skutočne minirozmery. Z ucha vám vypadnú samé alebo ich bude vyťahovať káblom, nie priamym odňatím slúchadla. Zaujímavý tip v tomto audio segmente.

Zapožičal: Hama Slovakia

Cena: 28,90 €

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.