Smartfón s mnohými prívlastkami a zaobleným displejom. Medzi inými, superhrubý, superšmykľavý, superťažký, no stále je to špičkový telefón s prvotriednymi technológiami.

Páčil sa nám, ale je pravda, že telefón s hmotnosťou 208 gramov je v ruke cítiť. Počas testovania sme si na túto hmotnosť nezvykli, skôr sme ju prijali. Kapacita batérie bola pre nás argumentom, prečo akceptovať vyššiu hmotnosť. To, že je hrubší, nám až tak neprekážalo. Nabíjanie je s výkonom 30 W, a to postačuje na pohodlné používanie. Smartfón sme nabíjali raz za 1,5 dňa. Konečne vlajková loď, pri ktorej sme si nerobili starosti s výdržou batérie.

Chválime spoľahlivosť snímača odtlačkov v displeji. Takisto je optický, ale fungoval lepšie ako na smartfónoch S10 Lite a Note10 Lite. Výrobca použil procesor Snapdragon 730G, ktorý je špeciálne upravený na hranie hier a má zvýšený herný výkon o 15 % oproti modelu bez dodatku G.

Na hornej hrane je infračervený port, máte tak v ruke diaľkový ovládač. Aplikácia je priamo v smartfóne a môžete ju hneď používať. Keď už je takto veľké telo, skutočne sme ocenili prítomnosť audiokonektora na spodnej hrane.

Xiaomi Mi Note 10 Pro

Xiaomi Mi Note 10 Pro, Zdroj: Xiaomi

Telefón používa päť fotoaparátov, tri z nich sú poriadne vystúpené. Telefón sa zle používa, keď ho máte na stole. Tým, že sú zvislo na kraji, telefón sa bude pri dotyku na displej neustále preklápať. Je tu 5× optický zoom, no aj 50-násobný hybridný. Ten nás až tak nezaujal a podľa nás nie je až tak veľmi využiteľný. Môžete si dať telefón na statív a trochu tomuto režimu priblíženia pomôcť. Je vhod, ak potrebujete odfotiť nejaký vzdialený text alebo potrebujete doslova vidieť do diaľky. Nejaký zvláštny význam nemá, určite nie na fotenie pekných fotiek. Optické priblíženie je ale výborné.

Fotiť môžete aj v 108 Mpx režime, tu už zmysel vidíme. Na scéne zachytíte ohromné množstvo detailov, s ktorými sa dá ďalej pracovať. Máte voľnejšiu ruku pri zväčšovaní a orezávaní fotiek. Zostava fotoaparátov sa hodí výborne na fotoportréty. Na krajinku tu máte aj ultraširokú kameru so 117° uhlom záberu. Počas fotenia sme si museli dávať pozor na uhol a priblíženie smartfónu od objektu. Často sa nám stávalo, že niektorá jeho plocha už nebola ostrá a išla do efektu portrétu. To je jediná nepríjemnosť, ktorú sme zaznamenali. Naučili sme sa fotiť objekty tak, aby ešte nedochádzalo k rozmazaniu horného okraja fotografie.

Rozhranie MIUI 11 je veľmi pekné a dá sa dobre používať. Kvalitou by sme ho prirovnali k rozhraniu, ktoré sa nachádza v telefónoch Samsung. Prekážalo nám len umiestnenie reklamy do kontroly inštalovaných súborov. Nezobrazovala sa vždy, ale takto si nadstavbu nepredstavujeme.

Systém vyzerá veľmi pekne a AMOLED displej sa prispôsobuje svetelným podmienkam. Na slnku vyzerali ešte sýtejšie a krajšie. Telefón má certifikáciu od TÜV Rheinland na elimináciu modrého svetla a podporu HDR. Telefón má poriadnu softvérovú výbavu, prekvapil nás ekvalizér, ktorý sme prispôsobili slúchadlám. No pri reproduktoroch smartfónu bolo počuť iba dunenie a chrčanie. Nastavenia teda bolo potrebné upraviť samostatne. Má podporu na dve SIM karty, chýba slot na microSD kartu.

Xiaomi Mi Note 10 Pro

Xiaomi Mi Note 10 Pro, Zdroj: Xiaomi

Model telefónuXiaomi Mi Note 10 Pro
Operačný systémAndroid 9, aktualizácie 1. 1. 2020
Formát SIM kartyDual Nano SIM
Pamäť RAM / ROM / iná [GB]8 / 256
Procesor [max. frekvencia]Snapdragon 730G, 8-jadrový, 2,2 GHz
Displej, počet fariebAMOLED, 16 miliónov
Displej – veľkosť [palcov]/ rozlíšenie [bodov]6,47 / 1080 × 2340, 19 : 9
Slot na pamäťovú kartunemá
Bluetooth, Wi-Fi, USB, GPS, NFC5.0, ABGNac, áno, áno, áno
Hlavný fotoaparát / video108 + 12 + 20 + 2 + 5 Mpx, 4K, 30 fps
Predný fotoaparát / video32 Mpx, 4K, 30 fps
Vymeniteľná batéria a vlastnostinie, 5260 mAh
Rozmery [mm]/ hmotnosť [gramov]158 × 74 × 10 / 208
KonektorUSB-C, 30 W
ZapožičalXiaomi
Cena [EUR s DPH]619
Benchmarky
AnTuTu Benchmark – Total score267140
PCMark for Android – Performance7767
3DMark Sling Shot Extreme – Total2405
Graphic2247
Physics3193
VRMark Amber Room – Total2232
A1 SD Bench – RAM [MB/s]21227
Úložisko čítanie / zápis [MB/s]479 / 196
Hodnotenie
Dizajn a konštrukcia5/5
Hardvérová výbava5/5
Rýchlosť5/5
Výdrž5/5
thumbs-up-icon

Výhody

  • Veľká kapacita batérie
  • Praktický výkon ako keby mal silnejší procesor
  • 5× optické priblíženie fotoaparátu
  • Výdrž batérie

thumbs-down-icon

Nevýhody

  • Ťažší a šmykľavejší
  • Veľmi sa prejavuje efekt rozostrenia aj keď ho nechcete
  • Reklamy v bezpečnostnom nástroji

Verdikt

Xiaomi Mi Note 10 Pro je telefón, ktorý vo forme vlajkovej lode poskytne aj nadštandardnú výdrž. Má najväčšiu batériu spomedzi smartfónov v našom teste a zároveň aj 30 W nabíjačku v balení. Vyzerá pekne, ale priveľmi sa šmýka. Páčil sa nám 5× optický zoom ako aj optimalizovaný systém. Tipovali by sme to na podstatne silnejší procesor. Má 5 fotoaparátov, výrobca by mal ale zapracovať na nežiaducom rozostrení v hornej časti fotografie.

Cena: 619 €

Zapožičal: Mi-store.sk

Michal Reiter

Michal Reiter
Publikujem o dianí na internete, súkromí, bezpečnosti a testujem notebooky, smartfóny, audio produkty a ďalšie gadgety.