Recenzia Yenkee YHP 205CE: Dobre hrajúce slúchadlá káblového typu

0

Káblové slúchadlá s vynikajúcim zvukom. Je stále mnoho z nás, čo ocenia klasiku vo forme kábla. Netreba nič párovať, skrátka pripojíte a počúvate. Takéto slúchadlá radi používame v spojení s notebookom.

V tejto kategórii nájdete síce aj lacnejšie slúchadlá, avšak pravdepodobne nebudú hrať tak dobre. Tieto držia dobre v ušiach a majú zhruba 80 % pasívne odhlučnenie. Ich zvuk nás príjemne prekvapil a detailnosť bola špičková. Slúchadlá majú titánovú membránu a rozšírené frekvenčné pásmo pre vysoké tóny. Maximum reprodukovateľnosti je na úrovni 40 kHz. Je to počuť a pritom nedochádza k nežiaducemu efektu skreslenia v nízkom spektre. O basy neprídete, je ale pravda, že stredy a výšky precítite viac ako inokedy. Skrátka a dobre, s reprodukciou sme nadmieru spokojní a trúfame si tvrdiť, že budete aj vy.

Dá sa s nimi aj telefonovať, mikrofón je na kábli na ovládacom prvku s tromi tlačidlami. Tlačidlá hlasitosti fungujú aj pri spojení s prenosným počítačom, čo je dobrá správa navyše. Môže ale závisieť od konektora vo vašom notebooku a podpore zo strany prenosného počítača. Kábel sa nezamotáva, čo je ďalší príjemný detail. No a nakoniec nás potešil aj tvar I, teda klasický rovný koniec konektora. Pri spojení so smartfónom je to praktickejšie ako konektory zahnuté do L. Dĺžka kábla je štandardne 1,2 metra.

Názov modelu / Technické parametreYenkee YHP 205CE
Typdrôtové
Veľkosť meniča [mm]10
Odhlučnenie od okoliakonštrukciou
Funkcia handsfreeáno
Frekvenčný rozsah [Hz]20 ÷ 40 000
Typ konektoraI konektor
NFCnie
Nabíjací konektorN/A
Výdrž batérie [hod.]6,5
Hodnotenie
Vlastné odhlučnenie5/5
Odhlučnenie od okolia3/5
Kvalita reprodukcie5/5
Pomer cena / celkové možnosti5/5
Cena [EUR s DPH]19,99
thumbs-up-icon

Výhody

  • Vynikajúca detailnosť zvuku
  • Kábel sa nezamotáva

thumbs-down-icon

Nevýhody

  • Žiadne podstatné

Verdikt

Yenkee YHP 205CE sú typickým príkladom dobre hrajúcich slúchadiel káblového typu. Reálne k nim nemáme žiadnu výhradu. Za cenu 20 eur dostávate detailný zvuk. Keď chcete káblové slúchadlá, tieto pri zvažovaní neprehliadnite.

Zapožičal: www.planeo.sk

Cena: 19,99 €

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár