Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

  • Vďaka E-TECH ponúka Renault elektrifikované riešenie.
  • Clio E-TECH Hybrid ponúka až 80% času jazdy v meste na elektrický pohon , čo je až 40% úspory paliva v porovnaní so spaľovacím motorom v mestskom cykle. Od 18 100 €.
  • Plug-in Hybridný Captur E-TECH, prvý v segmente B, ponúka až 50 km 100% elektrickej jazdy v zmiešanom cykle a až 65 km elektrickej jazdy v meste. Má spotrebu paliva 1,5 l / 100 km a 32 g CO2 / km emitovaného v kombinovanom cykle WLTP. Dostupný od 28 000 €.

Skupina Renault je priekopníkom a odborníkom v oblasti elektrickej mobility. Elektrická mobilita je v centre záujmu spoločnosti o trvalo udržateľnú mobilitu pre všetkých, dnes aj zajtra. Táto odbornosť značky Renault, ktorá sa získavala v segmente EV počas viac ako 10 rokoch, teraz umožňuje ponúkať dynamické a efektívne hybridné hnacie jednotky.

Motoršport a účasť Renault na Formule 1 boli jadrom vývoja hybridných pohonných jednotiek Renault E-TECH. E-TECH čerpá zo znalostí tímu Renault F1 o využívaní a rekuperácií energie a používaní inovatívnej multimódovej prevodovky, ktorá je prvou pre sériovo vyrábané vozidlá.

NOVÝ RENAULT CLIO E-TECH

Prvé plne hybridné vozidlo Skupiny Renault, posilňuje najkomplexnejšiu ponuku motorov v tomto segmente.

Len pár mesiacov po svojom uvedení na trh bol Nový Renault Clio ocenený médiami aj zákazníkmi. Nové Clio, ktoré je nesporným lídrom v predaji vo všetkých segmentoch v Európe, bol úplne prepracovaný, pričom si zachoval svoju DNA. Vďaka modernizovanému a výraznejšiemu dizajnu exteriéru, špičkovému prevedeniu, všestrannosti a novým technológiám sa radí na vrchol svojej kategórie. Jeho výsledky v testoch Euro-NCAP 5*, tiež potvrdili jeho pozíciu najbezpečnejšieho mestského automobilu na trhu.

Nový Clio E-TECH je tiež vybavený 100% elektrickým štartovaním a rekuperáciou energie počas spomalenia a brzdenia podobne ako u elektrického vozidla. V kombinácii s vysokou kapacitou nabíjania batérií a účinnosťou systému E-TECH, optimalizuje spotrebu paliva a jazdu v elektrickom režime. To znamená, že až 80% času jazdy v meste je možné dosiahnúť v úplne elektrickom režime, čo predstavuje zníženie spotreby paliva až o 40% v porovnaní so spaľovacím motorom v mestskom cykle. V kombinovanom cykle emituje Nový Clio E-TECH menej ako 100 gramov CO2 / km (hodnoty WLTP VLOW [1]).

Nový Clio E-TECH je k dispozícii vo verziách Zen, Intens, RS-line. Jeho cena začína od 18 100 €. S týmto novým motorom E-TECH ponúka Nový Clio konkurenčné celkové náklady na vlastníctvo v porovnaní s benzínovými motormi vybavenými automatickými prevodovkami, pričom využíva zníženú spotrebu hybridného vozidla, najmä v meste a na cestách.

Nový model Clio E-TECH preto ponúka všetky výhody modelu Clio, ktorý je teraz kombinovaný s citlivým a hospodárnym samonabíjacím hybridným motorom.

NOVÝ RENAULT CAPTUR E-TECH PLUG-IN

Nový Renault Captur, nesporný líder v predaji SUV v segmente B, bol úplne prepracovaný pri zachovaní svojej DNA: nový, viac atletický dizajn, vysoko kvalitné povrchové úpravy, modularita, priestrannosť, konektivita a vedúce postavenie na trhu. Po piatich hviezdach získaných v testoch Euro-NCAP oznamuje Renault príchod E-TECH Plug-in motora, prvého plne hybridného automobilu Skupiny Renault, ktorý posilňuje najkomplexnejšiu ponuku motorov v segmente B.

Vďaka vývoju jedinečnej dobíjateľnej plne hybridnej hnacej sústavy technológia Plug-in E-TECH zaisťuje:

  • Systematické 100% elektrické štartovanie
  • Radosť z jazdy za každých okolností, s vysoko citlivým elektrickým motorom a dostupným kumulatívnym výkonom 160 koní
  • Vynikajúcu palivovú účinnosť, vrátane inteligentnej multimódovej prevodovky, efektívneho rekuperatívneho brzdenia a vysokej kapacity nabíjania batérie.

Inžinieri Renault vyvinuli inovatívne riešenie, aby ponúkli relevantnú, originálnu a exkluzívnu hybridnú ponuku, ktorá bola predmetom viac ako 150 patentov. Je založená na hybridnej architektúre známej ako „sériovo paralelná“, ktorá ponúka maximálny počet kombinácií a maximalizuje úspory CO2 pri používaní.

Vďaka Novému Captur E-TECH je jazda na požiadanie elektrická. Dojazd je až 65 km (mestské WLTP), vďaka svojej 9,8 kWh, batérii 400 V.

Dve autá v jednom! Bez kompromisov je možné počas týždňa jazdiť 100% elektricky a cez víkend sa vydávať na dlhšie cesty. Tlačidlo na prístrojovej doske tiež umožňuje prepnúť na elektrickú energiu podľa želania vodiča a režim E-SAVE umožňuje zachovať dostatok nabitia batérie, ak je to potrebné na jazdu v 100% elektrickom režime na konci cesty. „B“ režim úplne novej prevodovky optimalizuje využitie energie a tým rozširuje elektrický rozsah.

V kombinovanom cykle spotrebuje Nový Captur E-TECH 1,5 l / 100 km a emituje 32 g CO2 / km v hodnotách WLTP VLOW [2] (na základe konečného schválenia). To umožňuje značné zníženie rozpočtu na pohonné hmoty, čo vedie ku konkurencieschopnejšiemu celkovému mesačnému rozpočtu ako pre ekvivalentné benzínové motory.

1] t.j. menej ako 90 g CO2 / km v hodnotách NEDC BT (na základe konečného schválenia).

Confidential C

2] <35 g. CO2 / km v NEDC BT

Značky: