Aké sú prvé kroky, keď sa firma začne rozrastať? Tým prvým je pridať stoly a stoličky. Čo však keď to nestačí a priestory sú jednoducho primalé? Bude treba poriadnu rekonštrukciu tak, aby sa ľudia cítili dobre a aby sa im pracovalo príjemne. 

Tím IT spoločnosti Resco sa za posledné roky viac ako zdvojnásobil. Firma sa preto pred rokom a pol presťahovala do nových priestorov na Plynárenskej ulici v Bratislave. Aktuálne prešiel redizajnom interiér kancelárií.

Foto: Jozef Majak

Nové priestory museli vyhovieť požiadavkám na tímovú kooperáciu, ako aj poskytnúť  komfort pre zamestnancov. Zároveň mali vytvoriť súkromie potrebné pre kreatívnu činnosť. Okrem toho bolo treba myslieť aj na spoločné priestory, kde by sa tím mohol stretávať.

Možno ste už počuli vetu: spôsob, akým sa firma správa ku svojim zamestnancom, sa pretaví do prístupu k jej zákazníkom. Toto heslo bolo preto jednou z nosných myšlienok redizajnu kancelárií.

Súčasťou komfortu zamestnancov, ktorý ku práci potrebujú, je pracovné prostredie, v ktorom strávia každý deň minimálne 8 hodín. Firma si uvedomuje, že práca a oddych musia byť v rovnováhe. Je totiž dokázané, že keď spoločnosť jedná so zamestnancami s rešpektom, tento prístup môže byť ich najväčšou motiváciou v dosahovaní dobrých výsledkov.

Zamestnanci v nových priestoroch ocenili nekonvenčnú oddychovú zónu so sedacími vakmi alebo iglu, kde sa môžu stiahnuť a nerušene pracovať. Hravá, podnetná, ale zároveň stále reprezentatívna chil out zóna ponúka očarujúci pohľad na Bratislavský hrad.

Značky: