Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Revolut, globálna finančná superaplikácia s viac než 30 miliónmi zákazníkov na celom svete, predstavuje nové možnosti sporenia v niekoľkých menách na Slovensku:  Flexibilné účty predstavujú efektívny spôsob, ako môžu zákazníci získať zo svojich úspor maximum, a to aj v dobe rastu životných nákladov. Nový produkt od Revolutu ponúka stálym aj novým zákazníkom plnú flexibilitu s ročnou úrokovou sadzbou až 3,43 % pre účty v EUR, možnosť dobiť a vybrať si prostriedky kedykoľvek,[1] ako aj úrok pripisovaný denne.

Flexibilné účty investujú do fondov finančného trhu, ktoré sú menej volatilné a vysoko diverzifikované. Predstavujú alternatívu pre zákazníkov, ktorí hľadajú stabilné výnosy alebo chcú svoje prostriedky chrániť pred infláciou. V porovnaní s alternatívnymi investičnými produktmi predstavujú totiž nižšie očakávané riziko. Zatiaľ boli tieto fondy dostupné hlavne pre investorov v rámci inštitúcií, pričom veľké korporácie a banky ich často používali na ukladanie svojich prostriedkov. Revolut ponúka Flexibilné účty v spolupráci s  Fidelity International, popredným celosvetovým správcom fondov.

Ťuknutím na funkciu Úspory v aplikácii v časti Centrum môžu zákazníci previesť peniaze, ktoré chcú investovať, na Flexibilný účet a začať tak ihneď získavať úroky. Zákazníci si môžu vložiť prostriedky na Flexibilný účet v jednej z troch rôznych mien EUR, GBP alebo USD a mať viacero Flexibilných účtov naraz. Úroková sadzba sa bude líšiť v závislosti na mene a predplatenom programe používateľa: stáli zákazníci môžu získať až 3,43 % pri vkladoch na účet v EUR, 4,78 % v GBP a 5,19 % v USD v závislosti od konkrétneho programu. Úrok sa vypláca denne, pričom zákazníci si môžu prostriedky kedykoľvek dobiť alebo vybrať[2].

Ivan Chalov, riaditeľ Revolutu pre retailové bankovníctvo: “Keďže životné náklady stále rastú, sme radi, že našim zákazníkom môžeme pomáhať odkladať si čo najviac peňazí a vytvárať si úspory. Teší nás, že môžeme ponúknuť produkt, ktorý ľuďom pomôže vyťažiť čo najviac z usporených peňazí, a to s istotou, že si ich budú môcť kedykoľvek vybrať. V neposlednom rade sme nadšení, že každému zákazníkovi vieme dopriať bankové služby, ktoré donedávna neboli pre retailových zákazníkov ľahko dostupné.”

Flexibilné účty sa najprv spúšťajú v Nemecku, Luxembursku, Švédsku, Fínsku, Španielsku, Česku, na Slovensku, v Chorvátsku, Pobaltí a Bulharsku a postupne aj na ostatných trhoch v EHP. Medzi ďalšie produkty od Revolutu, ktoré zákazníkom pomáhajú šetriť v období inflácie, patria trezory na úspory a zaokrúhľovanie zvyšných drobných.

Na základe kritérií spôsobilosti môže spoločnosť Fidelity zadržať zdanený úrok zákazníka, aby splnila regulačné požiadavky.

Ako na otvorenie Flexibilného účtu:

  • V aplikácii Revolut ťuknite na Úspory.
  • Ďalej ťuknite na Začať.
  • Vyberte a potvrďte menu Flexibilného účtu.
  • Odsúhlaste zmluvné podmienky a prihláste sa do Flexibilného účtu pomocou registrácie v dcérskej spoločnosti Revolut Securities Europe UAB, ktorú licencuje a reguluje Národná banka Litvy.
  • Rozhodnite sa, koľko peňazí chcete investovať.

Úrokové sadzby k 20. 07. 2023 podľa meny účtu:

● 2,58 % v EUR, 3,63 % v GBP a 3,84 % v USD pre stálych zákazníkov programu Standard

● 2,73 % v EUR, 3,88 % v GBP a 4,09 % v USD pre stálych zákazníkov programu Plus

● 3,18 % v EUR, 4,38 % v GBP a 4,59 % v USD pre stálych zákazníkov programu Premium

● 3,33 % v EUR, 4,63 % v GBP a 4,84 % v USD pre stálych zákazníkov programu Metal

● 3,43 % v EUR, 4,78 % v GBP a 5,19 % v USD pre stálych zákazníkov programu Ultra

Ročné úrokové sadzby sú uvedené k 20. 07. 2023 a môžu sa denne meniť, pričom ich hodnota sa líši v závislosti od predplateného programu. Výpočty sú založené na informáciách obdržaných od správcu fondu. Rovnako ako pri ostatných investíciách, rast nie je zaručený a investovaný kapitál bude podliehať riziku. Výnosy sa môžu zvýšiť alebo znížiť v dôsledku fluktuácie mien. Táto tlačová správa je určená len na informačné účely a nepredstavuje investičné poradenstvo ani odporúčanie. Investičnú službu poskytuje spoločnosť Revolut Securities Europe UAB, ktorá je licencovaná a regulovaná Národnou bankou Litvy.


[1] Pozri vyššie.

[2] Pozri vyššie.

Značky: