Rastliny tak môžu tráviť celé dni v slnečnej časti domu. 

Evolúcia zatiaľ neumožňuje rastlinám sa hýbať podobne ako to umožnila ľuďom či zvieratám. Tento menší hendikep sa však tvorca robotov Sun Tianqi rozhodol odstrániť a vytvoril tak prvého robota, ktorý po celý deň hľadá ideálne miesto pre rastlinu v domácnosti. Kvetináč s rastlinou či kvetinou je umiestnený priamo v robotovi z ktorého je ho možné jednoducho odstrániť. 

Robot dokáže toho viac, než len hľadať ideálne miestečko pre rastlinu s ktorou tvorí dokonalý pár. Keďže Sun Tianqi vlastní spoločnosť na vývoj robotov a tohto vytvoril z jedného z bežne predávaných, tak ovláda aj ďalšie triky s ktorými sa ľudia vedia zabaviť. 

Inšpiráciou pre vytvorenie tohto robota bola mŕtva slnečnica na jednej z výstav, ktorú autor robota navštívil. Slnečnice sú totiž citlivé na slnko a po celý deň sa natáčajú práve z ním. Keď ho majú nedostatok tak to môže byť pre ne existenčný problém. 

Tvorcovi tohto robota ostáva už len vyriešiť možnosť zalievania rastlín. Keď sa naučí aj toto, tak sa z neho stane pravdepodobne neodmysliteľný pomocník pestovateľov niektorých druhov rastlín, ktoré majú špeciálne nároky. 

 

Zdroj: The Verge

Prečítajte si aj:

Slovenský tím onedlho mieri do Mexika reprezentovať našu krajinu na robotickej olympiáde

Značky: