Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť D-Link uvádza na slovenský trh svoj doteraz najvýkonnejší Wi-Fi AC router, ideálne zariadenie pre hráčov, ktorí potrebujú ultra rýchlu domácu sieť. AC3200 Ultra Wi-Fi router (DIR-890L) poskytuje rýchlosť, pokrytie a výkon pre aplikácie a zariadenia s najvyššími nárokmi na šírku pásma.http://youtu.be/mVXmn4PasA8

Vďaka špičkovej celkovej rýchlosti bezdrôtového prenosu až 3,2 Gb/s1 s využitím troch špeciálne navrhnutých Wi-Fi vysielačov, veľkému pokrytiu, prepracovanému a intuitívnemu používateľskému rozhraniu a funkcii SmartConnect  poskytuje tento router používateľom lepšiu kontrolu nad ich sieťou, než kedykoľvek predtým.

Cloudový router má futuristický dizajn, ktorý evokuje jeho mimoriadny výkon a hodí sa do dnešných moderných domácností. Široká základňa nesie lesklý červený kryt s hranatými tvarmi a šesticu antén, ktoré ponúkajú extrémny výkon s veľkým dosahom a optimalizovaným pokrytím.

„Vytvorili sme nový vzor, ​​ako by mal Wi-Fi router vyzerať a fungovať,“ povedal Kevin Wen, prezident D-Link Europe Ltd. „Náš AC3200 Ultra Wi-Fi router má všetko, po čom nároční používatelia túžia – trojpásmovú Wi-Fi, vysokú rýchlosť, inteligentné smerovanie signálu (beamforming) a riadenie kvality prenosu (QoS) – a ako bonus aj atraktívny dizajn, ktorý určite upúta pozornosť. Vďaka jeho výkonu si ho určite obľúbia predovšetkým hráči online hier, ktorí si chcú vylepšiť konfiguráciu svojej domácej siete.“

Router je vybavený množstvom pokročilých funkcií, ktoré zahŕňajú Wi-Fi AC beamforming pre zosilnenie signálu a zvýšenie dosahu siete, SmartConnect pre automatické zaraďovanie zariadení do Wi-Fi pásma a optimálne využitie šírky pásma, a pokročilý QoS mechanizmus s grafickým používateľským rozhraním. To umožňuje ľahko nastavovať prioritu aplikácií a zariadení.

Router je vybavený aj gigabitovými  ethernetovými WAN/LAN portami pre vysokorýchlostné káblové pripojenie. Integritu a ľahkú bezpečnosť siete zaisťujú  šifrovanie WPA/WPA2 a funkcia Wi-Fi Protected Setup (WPS).

Wi-Fi AC router má nielen mimoriadne vysoký výkon, ale tiež najnovšie používateľské rozhranie D-Link, ktoré umožňuje ovládať konfiguráciu siete jednoduchým dotykom priamo prostredníctvom smartfónu alebo tabletu. Nastavenie rodičovskej kontroly, blokovanie nežiaducich zariadení, monitorovanie internetovej aktivity a vytváranie Wi-Fi hosťovských sietí nebolo nikdy jednoduchšie. Podporované je tiež jednoduché nastavenie cez mobilný telefón alebo tablet pomocou bezplatnej aplikácie Quick Router Setup (QRS).

Prehľad vlastností D-Link AC3200 Ultra Wi-Fi routeru (DIR-890L):

·        Špičková rýchlosť bezdrôtového prenosu: až 1300 Mb/s v oboch 5GHz pásmach a 600 Mb/s v 2,4GHz pásme pre maximálnu dátovú priepustnosť s minimálnym rušením

·        Šesť výkonných antén pre pokrytie celého priestoru

·        WPS Setup – naviazanie spojenia so zariadeniami s funkciou WPS len stlačením tlačidla

·        Spätná kompatibilita – spolupracuje s doterajšími Wi-Fi zariadeniami (802.11n/g)

Cena a dostupnosť

DIR-890L  je v predaji v Slovenskej republike od mája 2015. Odporúčaná maloobchodná cena vrátane DPH je 321,90 € .