Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Podľa britského časopisu Auto Express, ktorý sa odvoláva na zdroj z koncernu Toyota, padlo rozhodnutie o  vývoji verzie Lexusu LC s otváracou strechou. Verejnosti by ho mali predstaviť v priebehu jeden a pol až dvoch rokov. Zelená onedlho zasvieti aj športovej verzii  Lexus LC F.

Súčasná ponuka modelov Lexus nezahŕňa kabriolet, i keď japonská firma v minulosti vyrábala obmeny modelov IS a SC so skladacou, tvrdou strechou. Dnes sú tieto modely na sekundárnom trhu veľmi žiadané. V roku 2014 predstavili koncept kabrioletu LF-C2, nedočkal sa však sériovej výroby.

Generálny riaditeľ Lexus International Yoshihiro Sawa v rozhovore pre Auto Express povedal: ,,Dúfam, že kabriolet vznikne už v najbližšej budúcnosti. Vieme, že takáto požiadavka na trhu luxusných automobilov existuje. Ako zakaždým, aj tentoraz skúmame možnosti a technicky to možné je.”

Ako poznamenáva Auto Express, nový kabriolet bude pravdepodobne dostupný v dvoch verziách ako klasický Lexus LC –  konvenčnej  LC 500 s výkonom 477 koní a päťlitrovým motorom V8 a 10-stupňovou automatickou prevodovkou, a v hybridnej verzii LC 500h, ktorú poháňa nová jednotka Multi Stage Hybrid s celkovým výkonom 359 kW a priemernou spotrebou paliva 8 l/100km.

Podľa britského časopisu získa športová verzia úplne nový, štvorlitrový motor V8 twin turbo s výkonom viac ako 600 kW.

 

Značky: