Mobilná aplikácia Slovenskej pošty svojou si získava čoraz viac priaznivcov, a teda aj používateľov. Dôkazom toho je aj medziročný nárast sťahovania mobilnej aplikácie až o 70 %. Aktuálne prichádza mobilná aplikácia s ďalšími novinkami.

  • Platba kartou – ONLINE úhrada zásielok – balíkov aj listov – odosielaných cez mobilnú aplikáciu s podajom zásielky bez nutnosti tlače adresného štítka. Znamená to, že ak si nemáte ako si vytlačiť adresný štítok, môžete zásielku odoslať aj bez neho. Musíte však zásielku v pravom hornom rohu označiť „kódom zásielky“, ktorý je pre danú zásielku vygenerovaný. Aplikácia vás pritom sprevádza všetkými potrebnými krokmi.
  • Výhodou tiež je, že ak uhradíte zásielku online, nemusíte čakať v pobočke pošty. Zásielku môžete potom vhodiť do poštovej schránky na pobočke alebo umiestniť v špeciálnom boxe v pobočke (napr. balík).
  • Možnosť tlače adresných štítkov priamo z mobilnej aplikácie po odoslaní zásielky. Ak máte možnosť tlače na Air-Print tlačiarni, môžete si vygenerovať adresný štítok a vytlačiť si ho, prípadne ho zdieľať prostredníctvom iných aplikácii (email, Whatsapp, Messenger).
  • Podaj medzinárodných zásielok v rámci EU, teda zásielok, ktoré nepodliehajú colnému konaniu.  Takéto zásielky však vyžadujú tlač adresného štítku.

V mobilnej aplikácii Slovenskej pošty nájdete prehľadné informácie o svojich zásielkach, pri ktorých si môžete zmeniť miesto alebo termín doručenia. Môžete cez aplikáciu poslať zásielku bez vypisovania podacieho lístka, sledovať putovanie svojej zásielky alebo si pred návštevou pošty vytvoriť poradový lístok, aby ste sa vyhli čakaniu. Mobilná aplikácia je tiež prepojená s vyvolávacími systémami na pobočkách, vďaka čomu sa môžete pohodlne vyhnúť čakaniu na pobočke a vybrať si poradový lístok vopred cez aplikáciu. K dispozícii je tiež vyhľadávač pobočiek Slovenskej pošty a BalíkoBOXov, v ktorom nájdete informácie o otváracích hodinách a službách na jednotlivých pobočkách. Zároveň vás aplikácia upozorní , či je pobočka momentálne otvorená alebo zatvorená.

Aplikácia existuje pre operačný systém iOS aj Android.

Zdroj: Slovenská pošta

Prečítajte si tiež

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.