Porovnanie hlavných fotoaparátov
Scéna 1
Vľavo Galaxy S21, vpravo iPhone 12
Už v prvej scéne si môžete všimnúť určité vlastnosti, ktoré sú špecifické pre všetky fotografie z jednotlivých telefónov. Galaxy S21 má jemnejšie podanie štruktúry na fotke a nižší kontrast. V niektorých momentoch pôsobia fotky, ako keby ste na ne aplikovali jemný filter. Vo výsledku to však pôsobí vizuálne pekne.
iPhone 12 zvýrazňuje hrany a niektoré štruktúry, čo je vidieť aj na stene domu. Výraznejší je takisto kontrast. Miera detailov je v oboch prípadoch výborná, dobre čitateľné sú všetky nápisy aj značky áut. Všimnite si však odlišné podanie oblohy, čo je dané prístupom k spracovaniu obrazu.
Scéna 2
Vľavo Galaxy S21, vpravo iPhone 12
Odlišné spracovanie obrazu môže v niektorých scénach predstavovať výhodu, v iných scénach však možno budete preferovať prístup konkurenčného telefónu. Tak je tomu aj teraz. Samsung si zachováva typický štýl, avšak niekomu môže viac vyhovovať podanie detailov snehu v prípade iPhonu.
Scéna 3
Vľavo Galaxy S21, vpravo iPhone 12
V tomto prípade nám je sympatickejšia atmosféra z fotografie zo Samsungu. Keď si pozriete originály fotiek, všimnete si, že Samsung má v prípade tejto scény o niečo ostrejšie a detailnejšie podanie ako iPhone.
Scéna 4
Vľavo Galaxy S21, vpravo iPhone 12
Pri fotení blízkeho objektu si opäť všimnete rozdielne podanie pri spracovaní obrazu. V prípade tejto scény ide najmä o to, či preferujete chladnejšie podanie scény alebo jej teplejšie podanie, ktoré je dlhodobo typické pre Samsung.
Scéna 5
Vľavo Galaxy S21, vpravo iPhone 12
Náročná a nedokonalá scéna. Boli sme však zvedaví, ako si s ňou telefóny poradia. Opäť badať typické spracovanie obrazu pre každý z telefónov. Dôraz na hrany a kontrast v prípade iPhonu poukazuje na nedokonalosti fotografie a určité rozostrenie. To sa v prípade fotky zo Samsungu skryje, keďže objekty a hrany nie sú natoľko zvýraznené. Všimnete si to však až pri porovnaní fotiek v plnom rozlíšení.
Scéna 6
Vľavo Galaxy S21 v štandardnom režime, vpravo Galaxy S21 v nočnom režime
V prípade tejto scény sme fotili pomocou automatického aj nočného režimu, ktorý je v prípade Samsungu potrebné manuálne vybrať – minimálne v našom prípade to tak bolo, keď sme mali vypnutú umelú inteligenciu. iPhone nočný režim automaticky zvolil podľa scény.
Subjektívne sa nám páči aj fotografia zo štandardného režimu, je dostatočne ostrá a nepôsobí umelo, čo je vidieť pri použití nočného režimu a v prípade Samsungu dvojnásobne.
Scéna 7
Vľavo Galaxy S21, vpravo iPhone 12
V prípade tejto scény negarantujeme, že sme mali vypnutý optimalizátor scén, nakoľko fotografia zo Samsungu je viditeľne farebnejšia a výraznejšia. Podanie detailov je výborné v oboch prípadoch.
Scéna 8
Vľavo Galaxy S21, vpravo iPhone 12
V prípade tejto scény preferujeme podanie z Galaxy S21.
Scéna 9
Vľavo Galaxy S21, vpravo iPhone 12
Veľmi dobré fotografie, odlišujú sa spracovaním obrazu, ktoré je špecifické pre oboch výrobcov.
Scéna 10
Vľavo Galaxy S21, vpravo iPhone 12
Fotenie v protisvetle, Samsung sa v rámci spracovania obrazu pohral s fotografiou tak, aby lepšie vynikli farby a detaily.
Scéna 11
Vľavo Galaxy S21, vpravo iPhone 12
Veľmi pekné fotografie, odlišujú sa spracovaním obrazu, ktoré je špecifické pre oboch výrobcov.
Scéna 12
Vľavo Galaxy S21, vpravo iPhone 12
Aj v tomto prípade je to najmä o odlišnom spracovaní obrazu po odfotení scény.
Scéna 13
Vľavo Galaxy S21, vpravo iPhone 12
Aj v tomto prípade je to najmä o odlišnom spracovaní obrazu po odfotení scény. V prípade tejto scény sa nám viac páči spracovanie iPhonu.
Fototest je rozdelený do štyroch častí:
- strana: Úvod a technické parametre fotoaparátov
- strana: Porovnanie hlavných fotoaparátov
- strana: Porovnanie ultraširokouhlých fotoaparátov
- strana: Porovnanie selfie fotoaparátov, portrétovej fotografie a verdikt