Samsung Galaxy S8 / S8+ dostávajú bezpečnostnú aktualizáciu aj u nás

0

Samsung Galaxy S8 / S8+ majú aktualizáciu systému zameranú na dve hlavné veci.

Prvou je bezpečnostná záplata a tak majú nové S8-čky aktualizované bezpečnostné opravy k 1. novembru 2017. Táto oprava celkovo obsahuje 61 rôznych problémov. Najpodstatnejšia oprava je ale ohľadne Wi-Fi Krack exploit. Chyba ohľadne reinštalácie WPA2 kľúča zasiahla zariadenia rôznych značiek, nielen smartfóny. Špeciálne ale routery.

Tým, že smartfón môžete prepnúť do režimu routera resp. Access Pointu, boli náchylné aj tieto zariadenia. Táto chyba sa dala softvérovo opraviť a tak pri nadväzovaní spojenia a identifikácii pravosti kľúča nebude môcť byť prenos skompromitovaný a odpočúvaný.

Druhá oprava sa týka problémov s Bluetooth. Výrobca v ozname presne nešpecifikoval o aké opravy ide. Hovorí však o vylepšení stability pri použití tejto funkcie.

Prečítajte si aj:

Recenzia Samsung Galaxy S8: Technologicky vyspelý telefón so štýlovým dizajnom

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár