Samsung patrí medzi výrobcov, ktorí sa snažia v posledných rokoch prinášať najviac inovácií.

Ako prvý uviedol zaoblený displej a ten postupne vytlačil z prémiového segmentu aj rovnú obrazovku. Samsung Galaxy S8 si teda kúpite iba v zaoblenej verzii. V kombinácii s novým dizajnom takmer bezrámikového displeja však ide o dizajnovo najatraktívnejší telefón na trhu. Ak chcete mať zariadenie, ktoré bude vyvolávať záujem vášho okolia a každý sa naň bude chcieť pozrieť alebo si ho poťažkať, Galaxy S8 je tá správna voľba.

Takzvaný Infinity displej bohužiaľ nebolo možné zabudovať do S8-čky bez kompromisu. Máme na mysli presunutie snímača odtlačkov prstov z prednej strany na chrbát zariadenia. Čítačka odtlačkov prstov je trochu nešťastne umiestnená hneď vedľa fotoaparátu. Bude trvať minimálne týždeň, dokedy si na jej umiestnenie zvyknete a určite si budete pravidelne capkať po objektíve.

Počas nášho testovania sa nám taktiež stávalo, že nám snímač nerozpoznal odtlačok prsta hneď na prvý raz. Tento problém bol síce zriedkavý, ale ak berieme do úvahy úspešnosť rozpoznania odtlačkov prstov, Galaxy S8 skončil v našom testovaní na poslednej priečke. Galaxy S8 ponúka odomykanie aj pomocou rozpoznávania tváre alebo skenerom dúhoviek a funkciu Always On displej, ktorú časť používateľov určite ocení.

Vlajková loď od Samsungu nás počas testovania potešila najmä pohodlnou ergonómiou. Telefón má pomer strán 18,5:9, uhlopriečku 5,8 palcov a rozlíšenie 1440 × 2960. Samsung opäť použil Super AMOLED displej, ten si obhájil svoje prvenstvo a je aktuálne najlepší na trhu. Veľkou výhodou je šírka 68,1 mm. Telefón je takmer o 4 mm užší v porovnaní s LG G6 a o 8 mm v porovnaní s HTC U11. Je to naozaj cítiť. Výborne sa drží v ruke, pričom ponúka veľkú zobrazovaciu plochu. Telefón je vhodný aj pre menšie ruky.

Fotoaparát S8-čky patrí opäť medzi lídrov na trhu a 3000 mAh batéria potešila dobrou výdržou a to najmä v na výkon náročných aplikáciách, ako sú hry. Pretiahnutý displej umožňuje meniť rozlíšenie pre nižšiu spotrebu alebo aktivovať prehrávanie videí a beh aplikácií v režime celej obrazovky. Zväčša to funguje dobre a bez problémov.

Detailnú recenziu Samsung Galaxy S8 si prečítajte TU

Hodnotenie

+ dizajn, výkon, fotoaparát, 3,5 mm jack, množstvo príslušenstva, Always On displej, aj pre malé ruky
– umiestnenie snímača odtlačkov prstov a jeho spoľahlivosť

TOP3 pre Samsung Galaxy S8

  • Najštýlovejší telefón na trhu
  • Špičkový fotoaparát aj video
  • Vhodný aj pre menšie ruky, resp. milovníkov užších telefónov

Cena: 799 eur
Zapožičal: Samsung

Operačný systém: Android 7.0
Formát SIM: Nano SIM
Rozmery: 149 × 68 × 8 mm
Hmotnosť: 155 g
Odolnosť: IP68
Konektor: USB-C
Displej: 5,8″
Rozlíšenie: 1440 × 2960 px

Model telefónuSamsung Galaxy S8
Pamäť RAM / ROM / iná [GB]4 / 64
ProcesorExynos 8895, 8-jadrový, max. frekvencia 2,3 GHz
Displej, počet fariebSuper AMOLED, 16 miliónov
Slot na pamäťovú kartumicroSDXC do 256 GB
Bluetooth, Wi-Fi, USB-C, GPS, NFC5.0 LE, ABGNac, áno, áno, áno
Vymeniteľná batéria a vlastnostinie, 3000 mAh
Benchmarky
AnTuTu Benchmark – Total score171494
PCMark for Android – Performance5315
3DMark Sling Shot – Total score3216
Graphic3540
Physics2437
Hodnotenie
Dizajn a konštrukcia5/5
Hardvérová výbava5/5
Rýchlosť5/5
Výdrž5/5

Verdikt

Samsung Galaxy S8 je víťaz testu, pretože ide o technologicky najvyspelejší telefón s dizajnom, ktorý bude vo vašom okolí pútať najväčšiu pozornosť. S8-čka je špičkové zariadenie, avšak je pravda, že kvôli neprakticky umiestnenej čítačke odtlačkov prstov sme chvíľu premýšľali, či jej udeliť titul víťaza alebo oceniť niekoho iného. Faktom však je, že ergonómia S8-čky je aj vďaka najmenšej šírke tela najlepšia a bude vyhovovať aj malým rukám. A snímač odtlačku prsta sa dá nahradiť napr. očnou dúhovkou.

Galaxy S8 je taktiež spoločne s HTC U11 aktuálne najlepším, resp. najflexibilnejším Android smartfónom na trhu z hľadiska fotenia a natáčania videí a náročnejších používateľov poteší aj širokou ponukou príslušenstva, vrátane obalu s hardvérovou klávesnicou, VR okuliarov či dokovacej stanice Samsung DeX, ktorá premení telefón na stolný počítač.

Tento článok vyšiel aj v tlačenom júlovo-augustovom vydaní TOUCHIT č. 7-8/2017 ako súčasť veľké testu vlajkových lodí, preto sa niektoré skutočnosti uvedené v článku, môžu odlišovať oproti aktuálnemu dátumu publikovania.

Prečítajte si aj:

Recenzia Huawei P10 / Honor 9: Praktické smartfóny s dobrým pomerom cena/výkon

Značky:

Roman Kadlec

Roman Kadlec
Testujem inteligentné hodinky, robotické vysávače, smartfóny a herné zariadenia. Sledujte ma na sociálnych sieťach @roman_fitit