Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Vzhľadom na vysokú popularitu tohto jedinečného televízora na severoamerickom a európskom trhu výrobca očakáva, že celkový predaj televízora The Frame od jeho uvedenia na trh v roku 2017 presiahne do konca tohto roka dva milióny kusov.

Spoločnosť Samsung Electronics tento rok predala viac ako milión kusov inteligentných televízorov The Frame. Model The Frame sa stal prvým modelom z radu lifestylových televízorov, ktorý prekonal tento míľnik. Okrem toho spoločnosť očakáva, že celkový počet predaných televízorov The Frame od uvedenia na trh v roku 2017 prekročí do konca tohto roka dva milióny kusov. Stane sa tak predovšetkým vďaka silnému dopytu po týchto modeloch na severoamerickom a európskom trhu.

 „The Frame nie je len televízor, je to lifestylový produkt, ktorý svojím dizajnom vylepšuje interiér a obohacuje život spotrebiteľov o rozsiahlu zbierku umenia,“ povedal Simon Sung, výkonný viceprezident a vedúci tímu predaja a marketingu divízie Visual Display Business spoločnosti Samsung Electronics. „Pokračujeme v hľadaní spôsobov, ako posilniť ponuku The Frame, aby zahŕňala celý rad inovatívnych prvkov, ktoré uspokoja vyvíjajúce sa potreby a želania spotrebiteľov. Preverujeme tiež možnosti spolupráce s novými múzeami, galériami a umelcami, aby sme v Art Store ponúkli oveľa širšiu škálu umeleckých zbierok,“ dodal Simon Sung.

Inovatívny dizajn dokáže spojiť formu a funkciu

The Frame je najobľúbenejší model z radu lifestylových televízorov Samsung. Od uvedenia na trh v roku 2017 sa jeho dizajn, funkcie a ponuka veľkostí uhlopriečok neustále vyvíjajú a odrážajú tak meniaci sa vkus a potreby zákazníkov.

Keďže spotrebitelia trávia viac času doma, vzrástla popularita domácej zábavy, ako aj dopyt po obrazovkách, ktoré presahujú rámec bežných domácich spotrebičov a vylepšujú dizajn interiérov. The Frame dokonale spojil tieto trendy a ponúkol divákom kombináciu firmy a funkcií, ktorá viedla k výraznému nárastu predaja tohto radu televízorov.

Inovatívna kvalita obrazu a snaha držať krok so spotrebiteľskými trendmi nútia spoločnosť Samsung k neustálemu zlepšovaniu každej novej funkcie The Frame. V roku 2020 spoločnosť vybavila tieto televízory obrazovou technológiou QLED, ktorá poskytuje živší obraz. Televízor obsahuje aj snímač jasu, ktorý upravuje úroveň jasu v závislosti od okolia, takže si diváci môžu naplno vychutnať prehrávanie umeleckých diel aj videoobsahu. V júli 2021 spoločnosť Samsung uviedla na trh televízor The Frame s uhlopriečkou 85″, takže teraz je tento prijímač k dispozícii v piatich rôznych veľkostiach (32″, 55″, 65″, 75″, 85″), aby vyhovel divákom s rôznym životným štýlom a domácim priestorom.

Tohtoročný rad televízorov The Frame ponúka tenší rám so šírkou len 24,9 mm, čo je takmer o polovicu menej ako pri minuloročných modeloch. Okrem toho dodáva priestoru, v ktorom je televízor umiestnený, eleganciu vďaka niekoľkým farebným variantom vymeniteľných rámov. Používatelia si môžu vybrať prispôsobiteľný rám – biely, teakový alebo hnedý plochý rám a biely alebo tehlovo červený rám so skosením. [1] Televízor je možné umiestniť na stojan, pripevniť na stenu, aby vyzeral ako skutočný obraz, alebo na nedávno uvedený štúdiový stojan, ktorý pripomína stojan na maliarske plátno.

Stovky umeleckých diel vďaka strategickým partnerstvám s galériami

Okrem jedinečného a moderného dizajnu je kľúčovým prvkom televízorov The Frame obchod Art Store, jedinečná platforma Samsungu na predplatné umeleckých diel. Keď diváci nesledujú na svojom televízore The Frame televízne programy alebo streamovacie služby, môžu si pomocou režimu Ambient Mode vybrať umelecké diela z rozsiahlej knižnice obrazov a fotografií Art Store a zobraziť si ich na obrazovke. Nemusí to teda byť nevyhnutne čierna obrazovka na televízore, ale môže sa premeniť na obraz alebo fotografiu, ktorá dopĺňa dizajn interiéru miestnosti, v ktorej sa televízor nachádza.

Aplikácia Obchod s umením pre televízory The Frame ponúka viac ako 1 500 umeleckých diel zo svetoznámych múzeí a galérií, ako je Ermitáž v Rusku, Louvre vo Francúzsku a múzeum Prado v Španielsku. Prostredníctvom partnerstiev s viacerými umeleckými inštitúciami po celom svete rozšírila spoločnosť Samsung ponuku obchodu Art Store o jedinečné umelecké diela od začínajúcich umelcov, ako sú napríklad snímky od Magnum Photos, skupiny fotoreportérov a najnovšie od poprednej spoločnosti YellowKorner, ktorá sa zaoberá umeleckou fotografiou. Všetky tieto diela vyniknú na obrazovke The Frame vďaka vysokokvalitnej obrazovej technológii QLED. Modelový rad televízorov The Frame pre rok 2021 navyše ponúka funkciu „kurátora“, ktorá na základe umelej inteligencie analyzuje vzorce a vkus spotrebiteľov a podľa skoršieho výberu im odporúča nové umelecké diela.

Tohtoročné televízory The Frame ponúkajú aj výrazne vyššiu kapacitu úložiska pre obrázky, a to 6 GB, zatiaľ čo predchádzajúce modely disponovali úložiskom s kapacitou len 500 MB. Najnovšie si tak divák môže uložiť do televízora The Frame až 1 200 obrázkov v rozlíšení 4K a vytvoriť si tak omnoho rozsiahlejšiu personalizovanú galériu.


[1] Rámiky so skosením sú k dispozícii len pre televízory s uhlopriečkou 55″ a 65″