Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Nové čiernobiele tlačiarne Samsung ProXpress M4030 a M4080 sa vyznačujú vysokou rýchlosťou tlače a bezpečnostnými funkciami. Podniky tak docielia vyššiu produktivitu, lepšie zabezpečenie dokumentov a efektívnejšiu správu nákladov.

Spoločnosť Samsung Electronics Co., Ltd. začína predávať nové čiernobiele tlačiarne ProXpress M4030ND a čiernobiele multifunkčné tlačiarne ProXpress M4080FX. Oba varianty sú navrhnuté tak, aby zabezpečili väčšiu produktivitu, bezpečnosť a efektívnosť malých a stredných firiem. Vďaka najvyššej rýchlosti tlače vo svojej triede, zabezpečeniu na podnikovej úrovni a ľahšiemu prispôsobeniu sú ideálne pre odvetvie s veľkoobjemovou produkciou dôverných dokumentov, ako sú profesionálne služby a vládne organizácie.

Nové tlačiarne Samsung ProXpress M4030/4080 tlačia rýchlosťou 40 strán za minútu. Ich kapacita môže byť navýšená na 2 850 listov (M4030ND), resp. 2 300 listov (M4080FX), takže sú vhodné pre kancelárie s veľkým objemom tlače. Multifunkčná tlačiareň M4080FX navyše skenuje trikrát rýchlejšie než iné bežné modely na trhu, čo ocenia najmä firmy, ako sú advokátske kancelárie či dizajnérske štúdiá. Tlačiareň tiež podporuje integráciu riešenia na mieru, čím rozširuje možnosti riadenia výkonu a distribúcie dokumentov.

Vďaka maximálnej mesačnej záťaži 120 000 strán obstarajú tlačiarne Samsung ProXpress M4030/4080 veľký objem tlačových úloh po dlhú dobu. Rýchlosť a spoľahlivosť z nich robí ideálne zariadenia pre kancelárie využívajúce prevažne čiernobiele dokumenty.

Kľúčové vlastnosti tlačiarní Samsung ProXpress M4030/4080:

  • Vysoká produktivita

Dvojjadrový 1GHz procesor umožňuje vytlačiť až 40 strán za minútu. Model M4080FX súčasne vyniká vstavaným duálnym podávačom dokumentov, ktorý môže skenovať až 60 obojstranných listov za minútu.

  • Zabezpečenie na podnikovej úrovni

Možnosti zabezpečenej autentizácie sú základnou funkciou oboch modelov tlačiarní. Zvyšujú dôvernosť dokumentov a znižujú náklady na tlač. Užívatelia majú niekoľko možností, ako overovať tlačové úlohy: zadaním PIN kódu, ID, hesla alebo jednoduchým priložením ich identifikačnej karty alebo mobilného zariadenia s NFC.

  • Riešenie pre prispôsobenie a správu

Tlačiareň ProXpress M4080FX využíva platformu Samsung s otvorenou architektúrou. Umožňuje tak integráciu softvérových riešení od partnerských a nezávislých dodávateľov bez potreby servera. Riešenia, ako je softvér pre správu tlačového parku, tak môžu byť inštalované priamo na tlačiarni, čím sa rozšíria možnosti správy zariadení z viacerých miest a serverov.

„Trh s A4 zariadeniami, ktoré spĺňajú vysoké požiadavky užívateľov, rastie, pretože mnoho malých a stredných firiem aj naďalej čelia znižovaniu rozpočtu a zefektívneniu prevádzky,“ povedal David SW Song, senior viceprezident Strategického marketingu a predaja v divízii Printing Solutions v spoločnosti Samsung Electronics, a dodal: „Naši zákazníci neustále hľadajú spôsoby, ako zlepšiť produktivitu, bezpečnosť a lepšiu efektivitu. Prostredníctvom tlačiarní ProXpress M4030/4080 poskytujeme klientom všetkých veľkostí najlepšiu voľbu v danej triede a pomáhame v raste ich podnikania.“

Nové tlačiarne Samsung ProXpress M4030ND a M4080FX budú na slovenskom trhu v predaji od 1. októbra 2015 za 519 € a 949 € s DPH.