Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Zákazníci s nadšením očakávajú nové mobilné zážitky a Samsung rozširuje 5G portfólio, aby sa technológia budúcej generácie dostala v roku 2020 do rúk viacerých ľudí.

Spoločnosť Samsung Electronics dodala v roku 2019 zákazníkom po celom svete vyše 6,7 miliónov smartfónov Galaxy 5G, takže si užívatelia mohli vychutnať rýchlosť a výkon prístrojov budúcej generácie v praxi.[1] V septembri 2019 sa Samsung podieľal na celosvetovom trhu s 5G smartfónmi hodnotou 53,9 %[2] a zákazníkom ponúkal päť modelov Galaxy 5G – Galaxy S10 5G, Note10 5G, Note10+ 5G a nedávno predstavené typy Galaxy A90 5G a Galaxy Fold 5G.

„Užívatelia sa už nemôžu dočkať 5G a my sme radi, že im môžeme ponúknuť rozmanité portfólio prístrojov, s ktorými si novú technológiu môžu vychutnať v jej najlepšej podobe,“ vyhlásil TM Roh, prezident a riaditeľ výskumu a vývoja v divízii pre IT a mobilné komunikácie spoločnosti Samsung Electronics. „Pre Samsung bude rok 2020 rokom Galaxy 5G. Robí nám radosť, že môžeme ponúknuť technológiu 5G v prístrojoch rôznych kategórií a poskytnúť tak zákazníkom skutočne netušené mobilné zážitky.“

V prvom štvrťroku 2020 sa v Kórei začne predávať model Galaxy Tab S6 5G, prvý tablet s 5G na svete, a ponúkne nové vysokorýchlostné pripojenie v kombinácii s výkonom a osvedčenými parametrami radu Galaxy Tab[3]. Galaxy Tab S6 5G so špičkovým displejom, multimediálnymi schopnosťami a najnovšie aj 5G umožní kvalitné videokonferencie, streaming filmov a živý prenos obrazu, prípadne online hranie s priateľmi bez akéhokoľvek obmedzenia.

„Smartfóny s 5G sa v roku 2019 podieľali na globálnom predaji len 1 percentom. Avšak rok 2020 pre ne bude prelomový – predaj 5G smartfónov by mal rásť o 1687 %[4] na 18 % celkového predaja,“ tvrdí Neil Shah, viceprezident pre výskum v spoločnosti Counterpoint Research. A pokračuje: „Samsung bol v roku 2019 jedným z hlavných hráčov na trhu 5G – výrazne urýchľoval jeho vývoj tým, že vytváral komplexné riešenie od tvorby všeobecných štandardov cez výrobu polovodičov a mobilných zariadení až po budovanie sieťovej infraštruktúry. S nástupom 5G je na obzore rad skvelých príležitostí pre rast a Samsung má tak pre nadchádzajúcu dekádu skvelú pozíciu, z ktorej môže zhodnotiť ďalšie investície a ťažiť zo svojho vedúceho postavenia.“

Takmer celú uplynulú dekádu Samsung vynášal 5G z laboratórií do skutočného sveta, na vývoji novej technológie úzko spolupracoval s operátormi, regulačnými inštitúciami a vládnymi úradmi. Ako jeden z hlavných aktérov odborových združení 3GPP či O-RAN Alliance je Samsung známy otvoreným, kooperatívnym prístupom k budovaniu sietí, čo zrýchľuje cestu 5G technológie k zákazníkom a firmám. V priebehu uplynulého roka spoločnosť predstavila rozsiahle 5G portfólio a dosiahla niekoľko míľnikov – okrem iného poskytla sieťové vybavenie pre prvú komerčnú 5G službu na svete v Kórei a v spolupráci s globálnymi operátormi sa podieľala na rozširovaní 5G sietí a konkrétnych riešení.

V nasledujúcom roku bude Samsung naďalej na čele vývoja 5G inovácií a predstaví rad noviniek, ktoré ešte vylepšia rýchlosť, výkon a bezpečnosť prístrojov triedy Galaxy 5G. Vďaka týmto vylepšeniam sa v roku 2020 dostane ešte väčšie množstvo užívateľov k novým mobilným zážitkom – užijú si napríklad nové spôsoby sledovania filmov, televíznych programov a športových prenosov, naplno si vychutnajú online hry a komunikáciu s rodinou a priateľmi.

Ďalšie informácie o prístrojoch Samsung Galaxy 5G nájdete na adresách news.samsung.com/galaxy, www.samsungmobilepress.com alebo www.samsung.com/galaxy.