Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Samsung Electronics oznámila sprístupnenie svojich 5G RF integrovaných obvodov (RFIC) pre komerčné využitie.

Tieto čipy sú kľúčovými komponentmi produkcie a komercializácie novej generácie základňových staníc a ďalších produktov umožňujúcich rádiové vysielanie.

„Samsung niekoľko rokov pracoval na vývoji rôznych typov základných technológií kompatibilných s 5G RFIC,“ uviedol Paul Kyungwhoon Cheun, výkonný viceprezident a riaditeľ tímu vývojárov novej generácie komunikačných technológií spoločnosti Samsung Electronics. „Sme nadšení, že konečne môžeme dať všetky dieliky skladačky dohromady a oznámiť tento dôležitý míľnik na ceste ku komerčnému využitiu 5G siete. Bude to hrať dôležitú úlohu v nadchádzajúcej revolúciu v oblasti pripojenia.“

Samotné čipy RFIC sú navrhnuté s cieľom posilniť celkový výkon 5G prístupových jednotiek (5G „základňových staníc“) a silný dôraz je kladený najmä na vývoj lacných, vysoko efektívnych a kompaktných foriem. Každé z týchto kritérií bude hrať zásadnú úlohu pri zaistení sľubného výkonu 5G siete.

Čipy RFIC sú vybavené zosilňovačom pre vysoký príjem/vysokú účinnosť, pričom túto technológiu predstavil Samsung už v júni minulého roka. Vďaka tomu môže čip poskytnúť väčšie pokrytie v pásme milimetrových vĺn (mmWave), čím prekonáva jednu zo zásadných výziev vysokofrekvenčného spektra. Súčasne sú RFIC čipy schopné výrazne zlepšiť prenos a príjem. Dokážu redukovať šum fázy vo svojom operačnom pásme a sprostredkovať čistejší rádiový signál dokonca aj v hlučnom prostredí, kde by strata kvality signálu inak rušila vysokorýchlostnú komunikáciu. Dokončený čip je kompaktnou reťazou 16 nízko stratových antén, ktoré ďalej rozširujú celkovú účinnosť a výkon.

Čipy budú najprv využívané v pásme 28 GHz mmWave, ktoré sa veľmi rýchlo stáva primárnym cieľom pre prvú 5G sieť na trhoch U.S.A., Kórey a Japonska. Teraz sa Samsung zameriava hlavne na komerčné využitie produktov schopných fungovať v 5G sieti, prvé z nich by mali byť predstavené začiatkom budúceho roka.

Samsung predstavil nové RFIC čipy na workshope venovanému 5G mobilným technológiám, ktorý sa konal v kórejskom Inštitúte komunikačných a informačných vied. Spoločnosť tu prezentovala podrobnosti vývoja a výhody nových čipov a načrtla svoj plán vývoja produktov, ktoré užívateľom sprístupnia novú 5G sieť.

Samsung vyvinul kľúčový čip pre 5G siete

Značky: