Oba modely budú dostupné aj na slovenskom trhu.

Samsung predstavuje dva najnovšie modely vysávačov – tyčový vysávač Jet 70 série VS7000 a prvý robot s dvojitým mopovaním Jetbot Mop série VR6000, ktoré zjednodušia starostlivosť o čistotu vašej domácnosti a zmenia váš pohľad na upratovanie. Model Jet 70 série VS7000 je už v predaji. Jeho odporúčaná maloobchodná cena je 459 Eur. Model Jetbot Mop série VR6000 bude v predaji koncom októbra. Odporúčaná maloobchodná cena je 299 Eur.

Výnimočný sací výkon s 5-násobnou filtráciou – Samsung Jet 70

Model VS15T7033R4 Jet 70 série VS7000 je tyčový bezvreckový vysávač s výkonom až 410 W. Vďaka Multicyklónovej a 5-násobnej HEPA filtrácii zadrží až 99,999 % prachových častíc, ktoré uprace do nádoby s kapacitou 0,8 litra. Jet 70 je vhodný pre alergikov, o čom svedčí certifikát SLG a BAF. Vysávač poskytuje prostredníctvom digitálneho invertorového motora sací výkon priamo na kefe v troch stupňoch – 16, 36 a 150 W – a to počas celej doby vysávania. Tomu zodpovedá aj čas prevádzky – 40, 20 a 5 minút. Aktuálny výkonový stupeň je možné si skontrolovať na digitálnom LED displeji, ktorý je prakticky umiestnený na rukoväti spolu s dotykovými ovládačmi výkonu a vypnutia vysávača.

Nabíjanie 21,6 V Li-Ion vymeniteľnej batérie s LED indikáciou trvá 3,5 hodiny. Na jej dobitie je možné využiť variabilnú nabíjačku s možnosťou uchytenia na stenu a držiakom na príslušenstvo. Aj po 500 nabíjacích cykloch si batéria zachová viac ako 70 % pôvodnej kapacity. Motorická turbo kefa s mikrovláknom a striebrom so širokým záberom vysávania nenechá na mieste žiadnu prachovú smietku. Ďalšie príslušenstvo je k dispozícii priamo na základni. S hmotnosťou len 2,6 kg je vysávanie s ním ľahké a stále ho máte v pohotovostnej pozícii. Jednoduché je aj jeho čistenie. Nádoba na prach je plne umývateľná a rovnako jednoducho vyčistíte aj rotačnú kefu. Vysávač je na slovenskom trhu k dispozícii v bielej farbe s fialovým pruhom. Odporúčaná maloobchodná cena je 459 Eur.

Mopovací robot Jetbot Mop

Druhou novinkou je prvý robot s dvojitým mopovaním – model VR20T6001MW/GE Jetbot Mop série VR6000. Mopovací robot, ktorý je vhodný na čistenie najrôznejších tvrdých povrchov (laminát, linoleum, parkety, hladké povrchy, dlažba a i.), má priestorovú gyroskopickú navigáciu a disponuje až 8 módmi umývania – Auto, Edge (popri stene), Focus (sústredené), Intensive, Y-pattern (Y vzor), Step (krokové), Manual (ručné umývanie), 50 min.

Výhodou robota je, že 100 % váhy sa sústreďuje na mop a pohyb bez kolies vylepšuje umývací efekt. Zároveň nezanecháva na podlahe stopy po kolieskach. Rýchlosť otáčania mopov je 5 700 otáčok/min. a bez prestávky dokáže pracovať až 100 minút. Mop sa jednoducho ovláda prostredníctvom diaľkového ovládača.

Všetko 2x

Keďže zariadenia obsahuje až 2 mopy, zdvojené sú aj zásobníky na vodu. Každý má kapacitu 120 ml. V rámci balenia máte k dispozícii dva druhy mopov – mikrovláknový a mikrovláknový s materskou priadzou so štetinami pre lepšie odstránenie aj zaschnutých nečistôt. Mopovací robot je vybavený aj sériou senzorov – infra senzorom, senzorom proti pádu zo schodov a antikolíznym senzorom, takže sa nemusíte obávať o jeho činnosť. Vysoko kapacitná Li-ion 2150 mAh batéria s dlhou životnosťou sa v dokovacej stanici nabije za 150 minút. Model VR20T6001MW/GE bude na slovenskom trhu dostupný v bielej farbe koncom októbra. Odporúčaná maloobchodná cena je 299 Eur.

Ďalšie informácie o nových vysávačoch nájdete na stránkach Jet 70™ a Jetbot Mop.

Značky:

Ondrej Macko

Ondrej Macko
Ako novinár pracujem už od roku 1990. Teraz sa zaoberám mobilnou komunikáciou, multimédiami a vyhotovovaním videorecenzií.