Samsung vraj vybaví skladateľný Galaxy Fold 2 celkom novým dotykovým perom S Pen

0

Iba pred pár hodinami sme priniesli viaceré novinky o nástupcovi skladateľného smartfónu Galaxy Fold.

Teraz je čas na ďalšiu várku a odhalenie viacerých informácií o dizajne telefónu. Podľa spoľahlivého zdroja bude nové skladateľné zariadenie spoločnosti Samsung obsahovať jednu z ikonických funkcií série Galaxy Note – dotykové pero S Pen.

Toto tvrdenie však dáva celkom zmysel. Galaxy Fold 2 by mal totiž dostať až 7,7-palcový displej, ktorý je o viac ako jeden palec väčší ako má Galaxy Note10+, takže by bolo celkom na škodu, nevyužiť tak veľký zobrazovací panel a ovládať ho napríklad aj takým dotykovým perom S Pen.

Aby toho nebolo na začiatok málo, tak podľa zdroja by malo byť toto pero S Pen vynovené. Možno bude potrebné prepracovať dizajn, pretože povrch skladateľného displeja je viac náchylný na poškriabanie. Zatiaľ stále nevieme, či Samsung použije UTG displej alebo štandardný plastový displej z pôvodného Galaxy Fold.

Zdroj ešte uvádza, že pripravovaná novinka Galaxy Fold 2 si vypožičia zostavu fotoaparátov z Galaxy S20+, čo znamená, že hlavný fotoaparát dostane 12 Mpx senzor, teleobjektív 64 Mpx senzor, ultraširokouhlý 12 Mpx senzor a použije sa aj 3D snímač ToF.

Zaujímavé je, že displej na vonkajšej strane telefónu bude typu Infinity-V. Displej tak bude obsahovať minimalistický výrez, zatiaľ čo hlavný displej bude obsahovať dieru, v ktorej bude umiestnená selfie kamera. Je však možné, že tento fotoaparát bude nakoniec umiestnený pod displejom.

Smartfón bude vyrobený z vysoko kvalitných materiálov, ako je keramika a nehrdzavejúca oceľ. K dispozícii bude v piatich farbách – modrá, strieborná, zlatá, ružová a čierna.

Zdroj: Twitter

Prečítajte si aj:

Úplne všetko o Samsung Galaxy S20, S20+ a S20 Ultra 5G (VIDEO TOUCHIT)

O autorovi

Každý deň sledujem aktuálne dianie v technologickom svete a vyberám tie najzaujímavejšie témy pre náš web. Zaujímam sa o smartfóny, aplikácie, gadgety, nositeľnú elektroniku a technologické vízie. Medzi moje najobľúbenejšie voľnočasové aktivity patrí šport, hudba a moje štyri dcéry.

Pridaj komentár