Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Samsung Electronics predstavila vôbec prvú nástennú klimatizačnú jednotku Wind-Free.

Model AR9500M je vybavený exkluzívnou technológiou Wind-Free Cooling, ktorá užívateľom poskytuje chladnejšiu klímu v miestnosti a optimálnu spotrebu energie, zatiaľ čo odstraňuje akýkoľvek diskomfort z priameho prúdu chladného vzduchu.

„Model AR9500M predstavuje prevratnú zmenu v klimatizáciách. Ide totiž o klimatizáciu bez nepríjemného prievanu chladného vzduchu s nízkym účtom za spotrebu elektrickej energie. Užívatelia si toto efektívne chladenie doslova zamilujú,“ uviedol Byung-Sam Seo, prezident divízie domácich spotrebičov spoločnosti Samsung Electronics.

Model AR9500M zabezpečuje ideálnu teplotnú klímu v miestnosti prostredníctvom technológie Wind-Free Cooling, ktorá pozvoľne distribuuje chladný vzduch prostredníctvom 21 000 mikrootvorov. Dvojstupňový systém chladenia najprv znižuje teplotu v miestnosti prostredníctvom režimu rýchlejšieho chladenia „Fast Cooling Mode“ a potom, v okamihu dosiahnutia požadovanej teploty v miestnosti, automaticky nadväzuje režim pozvoľného chladenia „Wind-Free Cooling Mode“ bez silného prúdu vzduchu. V tomto režime je navyše spotreba elektrickej energie nižšia o 72 % oproti režimu rýchlejšieho chladenia.

Digital invertor 8-pólový motor kompresora modelu AR9500M znižuje výchylky krútiaceho momentu vďaka technológii POWERboost. Výsledkom je celkovo nižšia spotreba elektrickej energie, a zároveň skrátenie času na dosiahnutie max. rýchlosti otáčok kompresora.

Klimatizáciu AR9500M je taktiež možné pripojiť k sieti Wi-Fi a jej prostredníctvom ju možno ovládať odkiaľkoľvek. Stačí mať len nainštalovanú aplikáciu Samsung Smart Home. Na diaľku tak užívateľ môže voliť teplotu, upravovať nastavenia, monitorovať prevádzku a dennú spotrebu elektrickej energie, a zároveň taktiež získať informáciu v prípade poruchy zariadenia.

Unikátny trojuholníkový tvar modelu AR9500M má väčší objem nasávaného vzduchu, optimálnu šírku a uhol otvoru výdychu, lopatky v tvare písmena V a väčší ventilátor (o 22 % väčší ako u predchádzajúcich modelov). Týmto zabezpečujú rýchlejšie chladenie vzduchu a lepšiu distribúciu vzduchu do priestoru tak, že sa dostane do každého rohu miestnosti.

Značky: