Slovenský investičný fond Sandberg Capital sa dohodol s akcionármi spoločnosti BENESTRA, predtým GTS Slovakia, na kúpe celého podielu vo firme.

„Sme potešení, že môžeme oznámiť túto transakciu, ktorou uzatvárame našu úspešnú investíciu do GTS Central Europe. Som presvedčená, že BENESTRA pod novým a silným vlastníkom zostane aj naďalej poprednou spoločnosťou na slovenskom telekomunikačnom trhu,“ oznámila Magdalena Magnuszewska, partnerka spoločnosti Innova Capital.

„Táto akvizícia je pre nás prvým krokom pri vstupe na slovenský telekomunikačný trh, ktorý je momentálne v procese konsolidácie, na ktorej by sme sa chceli aktívne zúčastniť,“ hovorí na margo kúpy Michal Rybovič, investičný manažér Sandberg Capital. „BENESTRA so svojím silným postavením na trhu a stabilným cash flow tvorí ideálnu platformu pre ďalší rast,“ dopĺňa Michal Rybovič.

BENESTRA je popredným poskytovateľom telekomunikačných služieb na Slovensku, primárne zameraná na firemných zákazníkov so širokou škálou služieb a vlastnou modernou infraštruktúrou. V roku 2015 vygenerovala tržby vo výške 46,4 milióna eur a ukazovateľ EBITDA dosiahol hodnotu 16,3 milióna eur.

Fond Sandberg Capital získava spoločnosť BENESTRA od konzorcia medzinárodných súkromných investičných spoločností vrátane Innova Capital, Columbia Capital, HarbourVest Partners, M/C Partners, Oak Investment Partners a Bessemer Venture Partners, ktorí riadili spoločnosť od jej odčlenenia od GTS Central Europe v roku 2014 po predaj skupiny Deutsche Telekom. Existujúci i potenciálni noví zákazníci telekomunikačného hráča budú do veľkej miery profitovať z podpory investičnej skupiny Sandberg Capital.

„Veľmi nás teší, že BENESTRU získal slovenský investor, ktorý vidí veľkú hodnotu v jej ďalšom rozvoji a je pripravený sa aktívne zúčastniť očakávanej transformácie slovenského telekomunikačného trhu. Je to skvelá správa pre našich zákazníkov i zamestnancov, ktorí môžu očakávať ďalší dynamický rozvoj spoločnosti,“ povedal Piotr Sieluk, CEO spoločnosti BENESTRA.

Spoločnosť Rothschild v spolupráci s CORPIN pôsobili ako vedúci poradcovia spoločnosti BENESTRA a ich akcionárov. Za právnych poradcov si vybrali Orrick, Herrington & Sutclife. Sandberg Capital po dobu transakcie využíval služby AK Relevans ako právnych poradcov a na finančné poradenstvo si zvolil PricewaterhouseCoopers Advisory.

Transakcia ešte podlieha schváleniu regulačným úradom.

Značky: