Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť SAP, globálny líder v oblasti podnikových IT, ponúka slovenským inovátorom, mladým podnikateľom a sociálnym startupom šancu zapojiť sa do Startery Central & Eastern Europe Program (Startery CEE).

Spája ľudí z celej strednej a východnej Európy a dáva im možnosť vykročiť do sveta biznisu a spoločenských zmien. Tí najlepší absolvujú intenzívny tréning v Social Impact Labs v Berlíne. Prihlášky možno podávať online do 13. septembra.

Startery CEE sa zameriava na potenciálnych podnikateľov v sociálnej oblasti na úplnom začiatku ich cesty. Podmienkou je projekt vo fáze nápadu alebo začínajúcej implementácie. Zámerom uchádzačov by malo byť vytvorenie podnikateľského subjektu, ktorý rieši jasne definovaný spoločenský problém, a to lokálne či celosvetovo. „Je to ďalšia z iniciatív SAP na podporu inovatívnych nápadov. Startery CEE naviac v sebe nesie aj silný sociálny aspekt, ktorý v dnešnom svete zameranom na okamžité zisky či biznis úspech často chýba. Verím, že sa nám na Slovensku podarí nájsť projekty, ktoré využijú ponúkaný priestor presadiť sa a získať aj prístup k najmodernejším IT technológiám v prospech dobrej veci,“ povedal Richard Guga, generálny riaditeľ SAP Slovensko.

Záujemcovia o účasť na projekte by v prihláške mali uviesť, akou službou alebo produktom chcú prispieť k riešeniu spoločenského problému, prečo je ich idea lepšia ako už existujúce riešenia a mali by mať predstavu o ekonomickej udržateľnosti ich nápadu. Autori 30 najlepších projektov budú môcť svoje nápady ďalej rozvíjať počas Startery summitu. Na podujatí v bulharskej Sofii od 9. to 13. novembra budú začínajúci podnikatelia pod vedením koučov dobrusovať svoje nápady a pripravovať sa na prechod do ďalšej fázy. Dozvedia sa o nových metódach Design Thinking a tvorbe biznis modelov. K dispozícii budú mať pre svoje aplikácie najmodernejšie nástroje, ako je napríklad in-memory platforma SAP HANA.

Zo summitu vzídu tri projekty s najväčším potenciálom. Ich autori získajú možnosť stráviť dva týždne v Social Impact Labs v Berlíne.

Prihlášku do Startery CEE možno vyplniť do 13. septembra 2015 online na http://startery.de/cee. Na rovnakej stránke možno nájsť aj tímy, ktoré sa už prihlásili a ich projekty. Keďže celý program prebieha v angličtine, je potrebná jej znalosť aspoň na úrovni C1.

Značky: