Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

  • Scenic E-Tech electric sa dostal do užšieho výberu na ocenenie Auto roka 2024.
  • S modelom Scenic, Renault rozširuje svoj elektrický sortiment a potvrdzuje svoj záväzok sprístupniť elektrickú mobilitu.

Renault je hrdý na to, že sa dostal do finále súťaže Európske auto roka 2024. Po modeli Austral v roku 2022 a elektrickom Megane E-Tech v roku 2021 sa teraz medzi sedem finalistov dostal aj elektrický Scenic E-Tech. Porota zložená z 59 novinárov z 22 krajín testovala a hodnotila 28 modelov, aby zostavila finálny zoznam siedmich vozidiel. Víťaz bude vyhlásený 26. februára 2024 na autosalóne v Ženeve.

Scenic, je príbeh, ktorý sa píše už 27 rokov. Prvýkrát bol uvedený na trh v roku 1996 a stal sa prvým kompaktným MPV v histórii európskeho automobilizmu. Prvá generácia modelu Scenic získala v roku 1997 prestížne ocenenie Auto roka.

Teraz, so 100 % elektrickým motorom, Scenic znovu objavuje rodinné vozidlo segmentu C, pozýva vás na cesty a zároveň si zachováva DNA priekopníckeho rodinného vozidla. Scenic bol vždy navrhnutý tak, aby bol prvým autom v domácnosti, autom, ktoré vás odvezie na víkend alebo dovolenku. V tejto piatej generácii Scenic znovu objavuje sám seba a zároveň si zachováva svoje inovatívne gény tým, že sa stavia do pozície 100 % elektrického rodinného vozidla, ktoré spĺňa všetky potreby rodiny. Je kompaktný (4,47 m) do mesta aj obývateľný na dlhšie cesty a ponúka dojazd 625 km (WLTP).

Spoločnosť Renault sa už viac ako desať rokov usiluje o to, aby bola elektrická mobilita dostupná pre všetkých. Scenic E-Tech electric je v dokonalom súlade so strategickým plánom značky, pretože spája elektrickú modernosť, intuitívne užitočné technológie a udržateľnejší dizajn. Vychádzajúc z úspechu modelu ZOE, Renault rozširuje svoju ponuku v segmente C o modely Megane E-Tech electric a Scenic, ktoré sú kľúčovými modelmi pre urýchlenie zavádzania elektrických modelov a pokračujú v tom, aby sa Renault stal lídrom v novej ére udržateľnej mobility.

Značky: