Séria Xiaomi 17 v Európe: Poznáme pamäťové verzie aj farebné prevedenia
Najnovší únik odhaľuje konkrétne informácie o verziách telefónov série Xiaomi 17 pre Európu.
Globálne predstavenie smartfónov série Xiaomi 17 sa blíži. Modelový rad, ktorý v Číne aktuálne obsahuje už päť telefónov, príde do Európy pravdepodobne počas veľtrhu MWC v španielskej Barcelone, tak ako každý rok. Predstavenie teda očakávame na prelome februára a marca. Čínske verzie už poznáme a výbava globálnych a čínskych verzií by mala byť takmer identická. Nastať môžu len mierne zmeny, napríklad v oblasti kapacity batérií.
V rámci certifikácií už bolo odhalené, že na globálny trh prídu tri modely. Konkrétne pôjde o Xiaomi 17, 17 Ultra a tiež špeciálnu Leica edíciu 17 Ultra. Čo pre nás bolo zatiaľ neznáme, boli pamäťové konfigurácie, farebné prevedenia a ceny telefónov. A aj keď ceny v súčasnosti nevieme odhadnúť, nakoľko aj kríza pamätí môže túto oblasť ovplyvniť, tak farebné prevedenia a pamäťové verzie sa objavili na internete.
Séria Xiaomi 17: Čo nás čaká v Európe?
Štandardným modelom série bude základný model Xiaomi 17. Ten aj v tejto generácii ponúka kompaktné rozmery spolu s vysokým výkonom a kvalitným Leica fotoaparátom. Práve základný model bude pre mnohých tým atraktívnym zariadením, nakoľko cena oproti konkurenčným vlajkovým lodiam vie byť o niečo nižšia. Bolo to tak aspoň v prípade Xiaomi 15 ako predchádzajúceho modelu.

V rámci úniku sa spomína, že základný model série sa bude v Európe predávať vo verzii s 12 GB RAM a 256 GB úložiskom. Alternatívou bude aj verzia s 12 GB RAM a 512 GB úložiskom. Telefón bude k dispozícii v čiernej, modrej a zelenej farbe. Zaujímavé však je, že zelené prevedenie telefónu sa v Číne neukázalo. V troch posledných sériách vlajkových lodí však bola zelená v Európe tou netradičnou farbou telefónu.
Xiaomi 17 Ultra bude prémiový fotomobil a bude tomu zodpovedať aj verzia pamäte. Predávať sa majú dve konfigurácie, v oboch prípadoch bude mať telefón 16 GB RAM. Úložisko bude mať kapacitu buď 512 GB alebo 1 TB. Na výber bude z farieb čierna, biela a zelená. Zaujímavým však bude aj model známy ako Leica edícia. O tomto zatiaľ nemáme konkrétne informácie o pamäti či farbách, avšak predávať sa má údajne pod označením Leitzphone powered by Xiaomi.
Podobné články
OnePlus 15T odhaľuje fotoaparát, bude to sklamanie?
Vivo odhalí vlajkovú loď X300 Ultra na MWC v Barcelone
Huawei Mate 80 Pro prichádza globálne, ako je to s dostupnosťou na Slovensku?
Bežný iPhone a iPad už zvládnu aj utajované dáta NATO
Samsung: Ako je to s podporou slovenčiny pri AI a čo je to AI OS
POCO vtipkuje na účet Samsungu, séria POCO X8 Pro je za rohom