Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Seyfor, jeden z najväčších európskych dodávateľov ICT riešení, pokračuje v rozširovaní svojho portfólia a získava 35-percentný podiel v spoločnosti Digitask, ktorú reprezentuje známy propagátor digitálnych inovácií Filip Dřímalka.

Týmto krokom Seyfor významne posilňuje svoju kompetenciu v oblasti využitia umelej inteligencie vo firemnom prostredí. Získané know-how zúročí naprieč produktmi, ktoré vyvíja a poskytuje spoločnostiam v 38 krajinách, vrátane slovenského trhu.

Spoločnosť Digitask sa zameriava na zákazníkov z enterprise segmentu a na stredne veľké firmy, ktoré chcú urýchliť transformáciu svojich podnikových procesov pomocou implementácie pokročilých AI technológií. Seyfor si v rámci dokončenej akvizície pripisuje v Digitasku
35-percentný podiel a posilňuje tak svoju pozíciu na rýchlo rozvíjajúcom sa trhu s AI aplikáciami. Popri tom bude Seyfor postupne rozširovať svoje existujúce produkty o služby súvisiace s praktickou implementáciou umelej inteligencie do firemných procesov.

„Umelú inteligenciu považujeme za faktor, ktorý v súčasnosti mení pravidlá podnikania. Súčasťou našej vízie je využiť jej potenciál nielen v interných procesoch našich spoločností. Chceme sa stať lídrom a pomôcť našim zákazníkom osvojiť si AI prostredníctvom Digitasku a našich podnikových systémov. Vstup do Digitasku je ďalším logickým krokom, ktorý nám umožní túto víziu realizovať,“ komentuje akvizíciu Martin Cígler, zakladateľ spoločnosti Seyfor.

Zrealizovaná akvizícia Seyforu ohodnocuje spoločnosť Digitask na nižšie desiatky miliónov českých korún. Digitask bude naďalej fungovať ako nezávislá spoločnosť a oba subjekty využijú synergie vo svojej budúcej činnosti. Novozískané know-how sa zároveň využije pri ďalšom vývoji a zdokonaľovaní ERP systémov, ako aj ďalších produktov spoločnosti Seyfor. Zakladateľ Digitasku a digitálny vizionár Filip Dřímalka, ktorý naďalej vlastní 65-percentný podiel v spoločnosti, sa bude podieľať na strategickom smerovaní spoločnosti a pokračovať v evanjelizácii nových trendov.

„Som presvedčený, že umelá inteligencia je aktuálne najväčšou trhovou príležitosťou, ktorá pred nami stojí. Vďaka nej majú firmy obrovský potenciál skokovo zvýšiť svoju produktivitu a  konkurencieschopnosť. A to nielen lokálne, ale aj v globálnom meradle. Vďaka spojeniu so spoločnosťou Seyfor budeme môcť priniesť na trh produkt, ktorý umožní tisíckam firiem a státisícom zamestnancov túto príležitosť využiť na maximum,“ dodáva Filip Dřímalka, zakladateľ spoločnosti Digitask.

Integrácia jedinečných znalostí a skúseností spoločnosti Digitask v oblasti umelej inteligencie umožní spoločnosti Seyfor rozšíriť svoje kompetencie v oblasti umelej inteligencie a vyvinúť pokročilé a na mieru šité AI riešenia. Vďaka tomu budú môcť existujúci aj noví zákazníci oboch spoločností lepšie riešiť problémy, ako je optimalizácia procesov, zvyšovanie produktivity alebo inovácie služieb. Spolupráca spoločností Seyfor a Digitask ponúkne nové možnosti AI riešení šitých na mieru spoločnostiam v širokom spektre odvetví vrátane finančníctva, zdravotníctva, výroby a maloobchodu, a to vo všetkých 38 krajinách, v ktorých Seyfor pôsobí.

Značky: