Tento článok je tlačová správa a je publikovaný bez redakčných úprav.

Spoločnosť Bosch uvádza na trh dve nové inšpekčné kamery s vysokým rozlíšením GIC 12V-5-27 C Professional a GIC 12V-4-23 C Professional, ktoré uľahčujú remeselníkom, ako sú inštalatéri, elektrikári a automechanici, inšpekciu ťažko dostupných oblastí.

Sú ideálnymi pomocníkmi na rýchlu kontrolu vnútra potrubí, kanalizácie alebo šácht, napríklad na sledovanie únikov alebo upchatí, bez toho, aby bolo potrebné prerážať steny alebo stropy. Oba prístroje sú súčasťou systému Professional 12V napájacieho systému, v ktorom akumulátor je kompatibilný s využitím u ďalších nástrojov, od skrutkovačov až po ručné okružné píly. To remeselníkom šetrí čas, miesto a peniaze.

Robustné náradie s vysokou úrovňou presnosti detailov

Inšpekčné kamery sa vyznačujú veľkým obrazom s vysokým rozlíšením v kombinácii s robustnými prístrojmi. Model GIC 12V-4-23 C Professional má 4,3-palcový displej s rozlíšením 800 x 480 pixelov, zatiaľ čo model GIC 12V-5-27 C Professional má 5-palcový displej s rozlíšením 1280 x 720 pixelov. Vďaka ich robustnej konštrukcii, odolnému gumovému puzdru, ktorý absorbuje nárazy a ergonomickej rukoväti, sa používatelia môžu plne sústrediť na danú úlohu. Stupeň krytia IP54 zaručuje, že zariadenie možno bez problémov používať v priestoroch plných prachu alebo striekajúcej vody. Kábel a kamera so stupňom krytia IP67 zaručuje, že sú odolné aj voči slanej vode, etanolu, nafte, motorovému oleju, benzínu a AdBlue® po dobu 30 minút, vďaka čomu sú vhodné na kontrolu automobilov do maximálnej teploty 50 °C.

Jednoduchá navigácia pomocou funkcie „AutoUp“ a ručičky kompasu

Obe inšpekčné kamery umožňujú používateľom počas inšpekcie kontrolovaného priestoru jednoducho viesť kábel kamery správnym smerom. Kamera GIC 12V-5-27 C Professional je vybavená funkciou „AutoUp“, pri ktorej sa obraz automaticky otáča smerom nahor a poskytuje používateľovi optimálnu orientáciu. Funkcia „Indikácia nahor“ kamery GIC 12V-4-23 C Professional zobrazuje malú šípku v ľavom dolnom rohu obrazovky, ktorá používateľovi vždy ukáže, že sa nachádza „hore“, vďaka čomu má uľahčenú orientáciu v priestore.

Jednoduchá dokumentácia

Stav potrubí, šácht, položených káblov alebo motorového priestoru možno presne zdokumentovať pomocou snímok zhotovených kamerami. Kamera má priestor na uloženie 30 snímok s rozlíšením 1280 x 720 pixelov. Pri použití 32 GB micro-SD karty ponúka kamera GIC 12V-5-27 C Professional ďalší priestor nielen na ukladanie snímok, ale aj celých videozáznamov. Snímky a videá si môžete prezerať či už priamo na obrazovke fotoaparátu alebo si ich stiahnuť do počítača prostredníctvom USB-C® kábla.

Inšpekčné kamery GIC 12V-5-27 C Professional a GIC 12V-4-23 C Professional budú k dispozícii v polovici októbra. Všetky ceny sú odporúčané predajné ceny bez DPH.

Značky: