Škody po štvrtkovej víchrici presiahli 200-tisíc eur

0

Najväčšia poisťovňa na trhu bilancuje škody po veternej smršti, ktorá sa v noci zo štvrtka na piatok prehnala západným Slovenskom a následne aj severovýchodom krajiny.

„Do dnešného dňa nám klienti nahlásili približne 400 škôd po štvrtkovej víchrici. Najviac hlásení máme z Bratislavského a Trnavského kraja. Klienti najčastejšie hlásia poškodené strechy, najmä zrolované a pokrčené plechy, polámané škridly či zničené prístrešky a skleníky. Evidujeme aj desiatky áut poškodených padnutými stromami a konármi,“ bilancuje hovorkyňa Allianz – SP Lucia Muthová.

Vietor, ktorý na niektorých miestach presiahol rýchlosť 100 km/h, spôsobil na Záhorí dlhší výpadok prúdu a viaceré domácnosti ostali bez elektrickej energie. „Klienti z okresov Malacky, Skalica a Senica nám hlásili výpadok spotrebičov, najmä chladničiek a mrazničiek a zničené a poškodené potraviny,“ dodáva L. Muthová. Výšku škôd vyčíslila Allianz – SP predbežne na 200-tisíc eur, hlásenia poistných udalostí naďalej pribúdajú.

Škodovú udalosť môžu klienti poisťovne nahlásiť ihneď, a to buď telefonicky, osobne, no najjednoduchšie a najrýchlejšie je to prostredníctvom webstránky poisťovne https://online.allianzsp.sk/hlasenia-poistnych-udalosti/ zo svojho počítača, tabletu či smartfónu.

Allianz – Slovenská poisťovňa, a. s., pôsobí na slovenskom poistnom trhu už niekoľko desiatok rokov a je trhovým lídrom v poskytovaní vysoko kvalitných služieb a produktov. Patrí do poisťovacej skupiny Allianz Societas Europaea, ktorá spravuje zmluvy miliónov klientov v regióne strednej a východnej Európy.

Vedeli ste, že…

  • naše produkty získali v súťaži Zlatá minca 2016 spolu 12 ocenení a obhájili sme titul Najinovatívnejšia poisťovňa a Objav roka?
  • sme v roku 2016 zvíťazili v celoslovenskej ankete SIBAF® award a stali sme sa víťazom kategórie havarijné poistenie vozidiel a víťazom kategórie poistenie priemyslu a podnikateľov?
  • sme sa v roku 2016 stali najlepšie komunikujúcou poisťovňou v ankete Hermes Komunikátor roka 2016?
  • sme v roku 2016 rozšírili online hlásenie všetkých škôd v životnom aj neživotnom poistení?
  • od svojho vzniku venovala Nadácia Allianz na verejnoprospešné projekty už viac ako 1 000 000 eur?

O autorovi

Máme radi najnovšie technológie a žijeme s nimi. Prinášame informácie o najnovších produktoch a technológiách priamo k vám, objektívne a ľudsky, pretože robíme to, čo nás baví. Sme energický tím plný odhodlania a veríme, že je s nami aj sranda. :)

Pridaj komentár