Skončia SIM karty? Apple a Samsung ich nechcú, pripravujú nový štandard
Čo urobíte ako prvé, keď si kúpite nový smartfón? Väčšina používateľov vytiahne SIM kartu zo starého zariadenia a vloží ju do toho nového. Apple a Samsung chcú tento proces zjednodušiť. Ak sa ich vízia naplní, tak po kúpe nového telefónu ho jednoducho zapnete a prihlásite sa k vášmu operátorovi. Bez nutnosti vyťahovania a vkladania SIM karty. Obaja výrobcovia totiž diskutujú s telekomunikačnými operátormi a snažia sa presadiť nový štandard SIM kariet, ktorý sa nazýva „e-SIM„. Názov je odvodený od názvu „embedded SIM„, čo vo voľnom preklade znamená „zabudovaná“ SIM karta. Inak povedané, Apple a Samsung chcú vyrábať smartfóny, ktoré pôjdu do predaja už so zabudovanou SIM kartou. Tá bude integrovaná priamo v telefóne a možnože nebude fyzická, ale iba virtuálna. e-SIM karty umožnia používateľom, aby sa prepínali medzi jednotlivými operátormi podľa potreby. Tak, ako to dokáže LTE verzia iPadu s tzv. „Apple SIM“ kartou vo vybraných krajinách. Apple verí, že nový štandard by mohol byť dokončený a pripravený na reálnu prevádzku už počas budúceho roka. Ak sa osvedčí, výrobcovia telefónov (nielen Apple, Samsung, ale aj ďalší) budú môcť vyrábať o niečo tenšie telefóny, pretože konštrukcia nebude obsahovať slot na SIM kartu.
Podobné články
Telekom 5G SA sieť: V tomto roku aj pre bežných používateľov
Orange spustil benefity Love: Takto ich získate
Magenta AI od Telekomu ponúka nové kreatívne nástroje
Aprílové zľavy v Magenta Moments: Čo sa oplatí vziať