Skontrolujte si počítač proti kódu Emotet. Kradne bankové údaje

0

Bezpečný internetbanking je len vtedy, ak máte aj vy bezpečný počítač.

Hrozieb a škodlivých kódov je obrovské množstvo a mnohé sa snažia ukradnúť vaše bankové údaje. Jedným z takých kódov je trójsky kôň zvaný Emotet, ktorý je tu s nami od roku 2014.

emocheckVy si môžete prostredníctvom programu EmoCheck preveriť, či je váš počítač týmto kódom napadnutý. Je polymorfný, čo sťažuje detekciu antivírusovým softvérom.

Na GitHube nájdete projekt venovaný tomuto detekčnému nástroju. Stiahnuť si ho môžete z tejto adresy. Aktuálna verzia je aktualizovaná k aprílu 2020. Ako obvykle sú k dispozícii aj zdrojové kódy programu. To pre tých, ktorých bude zaujímať, ako program funguje.

Zároveň je to mechanizmus proti podvodom. Vy síce kódu nemusíte rozumieť, no odhalil by to niekto iný zo základne programátorov, ktorí GitHub aktívne používajú.

Prečítajte si aj:

Potvrdené: Windows 7 stále dostáva antivírusové aktualizácie

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár