Skype bude bezpečnejší. Vaše správy nikto iný neuvidí

0

Skype bude zase o niečo bezpečnejší.

Spoločnosť Microsoft spolupracuje s firmou Signal na integrácii bezpečnejšieho chatovania. Signal je zároveň aplikácia na chatovanie a využíva tzv. end-to-end šifrovanie. Teda len vy a príjemca správy ju môže dešifrovať.

Zatiaľ, čo teraz prebieha komunikácia tak, že správy sú šifrované ale v prípade potreby, napríklad súdneho príkazu, môže spoločnosť Microsoft poskytnúť vaše správy tretím stranám. Nielen spoločnosť Microsoft. Preto sa viac presadzuje systém koncového šifrovania.

V prípade aplikácie Skype sa to bude týkať textových správ. Audio a video hovory zatiaľ nepodporujú nový spôsob šifrovania.

Funkcia je aktuálne dostupná vo verzii Skype Insider pre macOS, Windows, Linux, Android a iOS. Obe strany budú musieť používať minimálne túto preview verziu, inak nebude end-to-end šifrovanie možné nadviazať. Chválime Microsoft za to, že túto funkciu aktivoval štandardne ak je pre obe strany dostupná. Netreba ju zapínať dodatočne.

Zdroj: TheNextWeb

Prečítajte si aj:

Po vzore Snapchatu pridáva fotografické filtre aj Skype

Značky:

O autorovi

Notebook, smartfón, slúchadlá a ja - toto je zostava, vďaka ktorej pod mojimi prstami vznikajú recenzie aj detailné testy a videá notebookov, telefónov, slúchadiel, reproduktorov, tlačiarní alebo softvérových služieb či gadgetov. Pod taktovkou trance a deep house pribudne každý deň na "digitálnom papieri" pár nových riadkov. A keďže sa zatiaľ nikto na moje texty nesťažoval, hudobný štýl je môj piaty element.

Pridaj komentár