Slováci vymysleli powerbanku, ktorú nabijete pohybom ruky (VIDEO)

1

Projekt uspel v súťaži Red Bull Basement.

Slovenská powerbanka, ktorú nabijete iba pohybom ruky, uspela v konkurencii 3 800 projektov z celého sveta a v súťaži Red Bull Basement sa umiestnila medzi trojicou najlepších projektov.

Powerbanku vymyslel tím Charging Revolution. Tvoria ho študenti z Bratislavy – Branislav Brozmann (22), Andrej Zlámala (21) a Martin Janák (23). Ich prenosná nabíjačka premieňa mechanickú energiu na elektrickú a je inšpirovaná posilňovacou pomôckou Powerball. Powerbanku, ktorú mladí Slováci vymysleli, jednoducho dobijete vlastným pohybom a vytvoríte tak čistú energiu bez emisií.

Slováci vymysleli powerbanku, ktorú nabijete pohybom ruky. Zdroj: Erik Tomašák / Red Bull Content Pool

Powerbanka sa aktuálne nachádza v štádiu MVP – to je skratka pre minimálne funkčný produkt. Tím študentov sa preto chce najbližšie týždne a mesiace venovať jeho zdokonaleniu a následne ho začať vyrábať. Konkrétne technické špecifikácie neboli oznámené, avšak cieľom slovenského tímu je, aby ich powerbanka bola konkurencieschopná a umožňovala stabilne nabíjať smartfón či mobilný reproduktor v reálnom čase.

Študentov z tímu Charging Revolution môžete sledovať aj na Instagrame.

Pozrite si video o vzniku slovenskej powerbanky, ktorú nabijete pohybom ruky:

Zdroj: Red Bull

Prečítajte si aj:

Revolúcia v elektromobilite? Slováci z InoBat Auto ukázali prvú inteligentnú batériu na svete

O autorovi

Mobilné zariadenia, aplikácie a hry pozorne sledujem od ich uvedenia na trh. Okrem toho sa zameriavam na operačné systémy, zaujímavé služby pre spotrebiteľov, najnovšie gadgety a trendy budúcnosti. Publikujem od roku 2006, sledovať ma môžete na Instagrame @rmnkdlc a kontaktovať na roman@touchit.sk

Jeden komentár

  1. Mno neviem. Prakticke vyuzitie v tom nevidim.
    Ten isty efekt sa dosihnut aj tocenim klukou, alebo cohokolvek. Navyse powerballom si unavite ruku za minutu a tym si nedobijete nic a ak jeby nebudete to robit hodinu.
    No ale snaha sa ceni, Ako projekt dobre, chalani su sikovni a niecim treba zacat. Mozno pri tom pridu na nieco pokrokovejsie …. 🙂

Pridaj komentár